Практика

Термін розгляду рапорту військовослужбовця

Міністерство Оборони України 06.08.2024 наказом № 531 передбачило чіткі строки розгляду рапортів військовослужбовців Збройних Сил України.
Рапорт - це особисте звернення військовослужбовця з питань, пов’язаних з виконанням обов’язків військової служби, а також особистих питань до безпосереднього командира (начальника), а у разі якщо він не може вирішити порушені у рапорті питання,- до наступного прямого командира (начальника).
Рапорти подаються в усній та письмовій (паперовій або електронній) формах. Військовослужбовець має право усно рапортувати за допомогою технічних засобів комунікації. Шляхом подачі рапорту вирішуються питання звільнення з військової служби, переміщення на нове місце служби, надання відпусток, оплати грошового забезпечення, відмови від виконання наказу командира.
Розгляд паперового рапорту військовослужбовця всіма його прямими командирами (начальниками) здійснюється:

1) невідкладно, але не пізніше ніж за 48 годин із часу подання військовослужбовцем рапорту - щодо питань, які стосуються військової дисципліни, обов’язків особового складу під час виконання бойових наказів (розпоряджень), збереження життя та здоров’я особового складу, відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин;
2) у строк не більше 14 днів із дня подання військовослужбовцем рапорту - щодо питань, які не відносяться до питань, визначених підпунктом 1 цього пункту.
Тобто, рапорт на звільнення з військової служби повинен бути розглянутий у строк не більше ніж 14 днів.
Початок перебігу строку розгляду паперового рапорту розпочинається із часу подання рапорту, а не часу його реєстрації в службі діловодства.

Часом подання паперового рапорту є дата передачі рапорту на погодження безпосередньому командиру (начальнику) військовослужбовця, а у разі відмови в розгляді рапорту безпосереднім командиром (начальником) - дата передачі рапорту прямому командиру (начальнику).

У разі направлення рапорту засобами поштового зв’язку часом подання рапорту є дата надходження рапорту до поштового відділення за місцем знаходження відповідного підрозділу.

Що робити, якщо рапорт не розглядається?

Доволі часто командування військової частини ігнорує або затягує розгляд рапортів військовослужбовців. В такому випадку можна самостійно або за допомогою адвоката вимагати розглянути звернення у визначені законом строки.
У випадку ігнорування рапорту можна звернутись з письмовою скаргою до командира військової частини, оперативного командування, Генерального Штабу ЗСУ, Міністерства Оборони України. Якщо ситуацію не вдасться вирішити в порядку адміністративного оскарження, можна подати позовну заяву до адміністративного суду та зобовʼязати військову частину розглянути рапорт та прийняти рішення.

Допомога військового адвоката

Якщо у вас залишились додаткові питання стосовно розгляду рапорта, ви можете звернутись за консультацією та допомогою до військових юристів та адвокатів юридичної компанії INSEININ. Якщо ваш рапорт ігнорується командуванням військової частини, наші фахівці також допоможуть вирішити це питання та оскаржити протиправну бездіяльність.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері проходження та звільнення з військової служби. Наші адвокати та юристи забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24.

🔐Напишіть нам на:

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ
2024-09-30 13:32