Практика

Друга вища освіта відстрочка від мобілізації

Друга вища освіта відстрочка від мобілізації
Наразі у Верховній Раді України все частіше звучать ініціативи про звуження переліку осіб, які мають право на відстрочку від призову на військову службу в період дії військового стану. Так, ​​народний депутат і представник президента у Верховній Раді Федір Веніславський заявив, що наразі спостерігається зловживанням правом на освіту.
“Я думаю, що абсолютно справедливо в умовах війни обмежити однією вищою освітою. Якщо людина здобуває третю, четверту вищу освіту, то це точно не може бути підставою для відстрочки під час воєнного стану", наголосив Веніславський.
Юристи юридичної компанії INSEININ розібралися чи можуть прийняти закон, яким можливо обмежити право на відстрочку для осіб, які здобувають другу вищу освіту.

Наразі право на відстрочку від мобілізації мають здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти. Тобто закон не регулює здобувачі, якої по чисельності освіти, а відповідно таке право мають студенти денної форми, які здобувають будь-яку за порядковим номером вищу освіту.

Депутати ж планують скасувати відстрочку для осіб, які здобувають другу, третю і так далі освіту. Наразі єдиного законопроекту, який планується прийняти не зареєстровано. Юристи вважають, що таку ініціативу навряд чи буде втілено в життя, адже право на освіту гарантується ст.53 Конституції України, та навіть у період дії військового стану дане право не може бути обмежене. Денна форма навчання ж передбачає повну зайнятість студента на стаціонарі, відповідно якщо таку особу буде мобілізовано то право на освіту буде обмежено.

Отже, для законності такого законопроекту необхідно буде внести зміни до Конституції України стосовно обмеження права на освіту. Стаття 157 КУ говорить, що Конституція України не може бути змінена в умовах воєнного або надзвичайного стану. Отже, відповідно прийняття даного законопроекту в законній площинні зараз являється неможливим.

Також нагадуємо, що одним з документів, який підтверджує право на відстрочку може бути:
  • студентський квиток;
  • наказ про зарахування студента на денну форму навчання;
  • довідка з вищого навчального закладу, про те що особа є студентом денної форми.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері отримання відстрочки від призову на військову службу. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі отримання відстрочки.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ