Практика

Як отримати направлення на медико-соціальну експертну комісію (МСЕК)?

Група інвалідності встановлюється спеціалізованими комісіями (медико-соціальними експертними комісіями), які здійснюють огляд та встановлюють інвалідність. Для того щоб потрапити на обстеження МСЕК необхідно отримати направлення на комісію, за яким і буде здійснюватись огляд хворого.

Підстави для отримання направлення на МСЕК

Направлення на медико-соціальну експертну комісію надається не всім хворим, а лише особам, які пройшли курс лікування та мають клінічні ознаки інвалідності. Таке направлення надається лише після проведення діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів за наявності відомостей, що підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлених захворюваннями, наслідками травм чи вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності.

Комісія приймає документи осіб, що звертаються для встановлення інвалідності, за наявності у них стійкого чи необоротного характеру захворювання, а також у разі безперервної тимчасової непрацездатності не пізніше ніж через чотири місяці з дня її настання чи у зв'язку з одним і тим самим захворюванням протягом п'яти місяців з перервою за останніх 12 місяців, а у разі захворювання на туберкульоз - протягом 10 місяців з дня настання непрацездатності.

Направлення на МСЕК заповнюється у формі № 088/о. Форма № 088/о заповнюється лікарем закладу охорони здоров’я за місцем проживання чи лікування хворого, підписується головою і членами лікарсько-консультаційної комісії і надсилається в медико-соціально-експертну комісію.

Тобто для отримання направлення на МСЕК необхідно завершити повний курс лікування і у випадку наявності стійких порушень функцій організму, які призводять до порушення життєдіяльності вам буде надано направлення у формі № 088/о.


Направлення на МСЕК
Направлення на МСЕК
Після отримання направлення назначається дата безпосередньої комісії для встановлення групи інвалідності. У зазначений день необхідно прибути для проведення спеціалізованого огляду.

У разі коли особа, що звертається для встановлення інвалідності, не може прибути на огляд до комісії за станом здоров'я згідно з висновком лікарсько-консультативної комісії у зв'язку з тим, що проживає у віддаленій місцевості, огляд проводиться за місцем проживання (вдома), у тому числі за місцем проживання у стаціонарних установах для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, закладах соціального захисту для бездомних осіб та центрах соціальної адаптації осіб або в закладах охорони здоров'я, в яких така особа перебуває на лікуванні.

За результатами огляду видається довідка за формою № 157-1/о. Саме цей документ підтверджує інвалідність особи та є підставою для призначення пенсії по інвалідності.
Довідка МСЕК про інвалідність
Довідка МСЕК про інвалідність

Допомога адвоката

Якщо у вас виникли проблеми стосовно отримання направлення на МСЕК для встановлення групи інвалідності вам необхідно звернутись до спеціалістів юридичної компанії INSEININ. Наша компанія може допомогти вам оскаржити відмову у наданні направлення на комісію або відмову у наданні групи інвалідності. Якщо вам неообхідна консультація стосовно проходження МСЕК - також зможемо вам допомогти.
Якщо ви бажаєте замовити консультацію адвоката стосовно проходження МСЕК достатньо зателефонувати або відправити повідомлення на месенджери +380 93 228 01 24, +380 97 507 06 53 (Телеграм,вайбер, вотс ап, сигнал) або залишайте заявку на сайті https://inseinin.com.ua і ми самі вам зателефонуємо. Компанія працює по всій Україні та займається повним супроводом справи "під ключ".

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ