Практика

Виїзд за кордон заброньованих працівників у відпустку

Виїзд за кордон заброньованих працівників у відпустку
В період дії воєнного стану виїзд чоловіків віком від 18 до 60 років обмежений. Право на перетин державного кордону мають військовозобовʼязані, які оформили відстрочку від мобілізації в законному порядку. В тому числі дане право мають військовозобовʼязані чоловіки, які є заброньованими на підприємствах, які є критично важливими для економіки або Збройних Сил України.

Бронювання - це один з різновидів відстрочки від мобілізації, яка передбачена абз.2 п.1 ч.1 ст.23 закону “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”. Бронювання надається офіційно працевлаштованим співробітникам підприємств оборонного сектору або критично важливим підприємствам для функціонування економіки. Такі військовозобовʼязані для отримання відстрочки по бронюванню повинні перебувати на військовому обліку, мати оновлені військово-облікові документи та дані.

Заброньовані співробітники мають право на перетин державного кордону відповідно до постанови КМУ №57 за наявності мети виїзду у вигляді відрядження або офіційної відпустки.

Для виїзду за кордон співробітниками може бути надана щорічна основна відпустка, тривалістю щонайменше 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік або ж додаткові види відпусток.

Документи, необхідні для перетину державного кордону

Якщо виїзд за кордон заброньованого співробітника відбувається у відпустку, надання такої відпустки повинне бути офіційним на підставі наказу керівника підприємства. Не пізніше як за два тижні до початку щорічної відпустки роботодавець зобов'язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки. Форму такого повідомлення законодавством не встановлено, тому його оформлення має довільний характер. Працівник також вважається письмово повідомленим про відпустку, якщо він поставив підпис у наказі про відпустку.
Наказ про надання відпустки
Для виїзду за кордон у відпустку необхідно мати наступні документи:
  1. Оновлений письмовий або електронний військово-обліковий документ.
  2. Витяг з наказу Міністерства економіки про бронювання або витяг з порталу Дія про бронювання.
  3. Підтвердження отримання відстрочки на підставі абз.2 п.1 ч.1 ст.23 закону “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.
  4. Підтвердження перебування на спеціальному військовому обліку заброньованих осіб.
  5. Наказ керівника підприємства про відпустку.
  6. Інші документи, які підтверджують мету виїзду.
Для виїзду за кордон за кордон військовозобовʼязаний повинен мати актуальний військово-обліковий документ в письмовій формі зі штрих-кодом або електронний військово-обліковий документ з qr-кодом. Військовозобовʼязаний може перебувати за кордоном протягом строку, на який надана відпустка.
Чоловіки, які перебувають на обліку призовників або зняті чи виключені з військового обліку права на бронювання, а відповідно і виїзд за кордон не мають.

Проблеми, які часто виникають

Найпоширенішою проблемо, яка виникає під час бронювання є відсутність військовозобовʼязаного на військовому обліку, а військово-облікових даних в реєстрі військовозобовʼязаних. За таких обставин оформити бронювання та відстрочку не можливо. Військовозобовʼязаний повинен оновити військово-облікові дані та стати на військовий облік.
Доволі часто також виникають ситуації, коли представники Державної прикордонної служби України відмовляють в перетині кордону, незважаючи на наявність всіх документів та підстав. В такому випадку військовозобовʼязаному вручається письмове рішення про відмову в перетині кордону, яке підлягає оскарженню.
Найпоширенішими причинами відмови у виїзді є:
  • відсутність права у перетині державного кордону;
  • відсутність документів, які дають право на виїзд;
  • відсутність актуальних військово-облікових документів;
  • відсутність даних в реєстрі "Оберіг";
  • відсутність оформленої відстрочки від мобілізації;
  • відсутність документів, які підтверджують мету виїзду;
  • перебування військовозобовʼязаного в "розшуку" ТЦК та СП.

Юридична консультація стосовно перетину кордону

Якщо ви потребуєте консультації стосовно перетину державного кордону на підставі бронювання фахівці юридичної компанії INSEININ зможуть допомогти в даному питанні. Наші юристи профільно займаються питаннями, які повʼязані з отриманням відстрочки, оформленням бронювання, перетином державного кордону військовозобовʼязаними в період воєнного стану. Якщо у вас виникли проблеми з даних питань, ми зможе надати вам послуги юридичного супроводу на будь якому етапі справи.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері бронювання та перетину державного кордону. Наші адвокати та юристи забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24.

🔐Напишіть нам на:

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ

✅ЧИТАТИ БІЛЬШЕ НОВИН ПО ТЕМІ У👉TELEGRAM📲