Практика

Порушення правил військового обліку. Що загрожує за порушення правил ведення військового обліку?

Військовий обовʼязок включає в себе перебування осіб на військовому обліку, приписку до призовних дільниць та дотримання правил ведення військового обліку. Законом передбачено перелік правил, яких повинні дотримуватись громадяни України при постановці на військовий обліку, за недотримання яких передбачена адміністративна відповідальність. Проте часто громадяни дізнаються про наявні порушення лише по факту притягнення до відповідальності навіть не підозрюючи, що в їхніх діях були порушення стосовно ведення військового обліку. Саме для уникнення подібних ситуацій необхідно детально розглянути, які є правила військового обліку та яка відповідальність наступає за їх недотримання.

Що можна вважати порушенням правил військового обліку?

Процедура дотримання військового обліку детально розписана у нормативно-правових актах.
Тому порушення правил ведення військового обліку це:
  1. Непостановка на військовий обліку під час досягнення 17 річного віку. Чоловіки при досягненні 17 років повинні негайно стати на військовий обліку у районному ТЦК та СП. Перед цим проводиться військово-лікарська комісія з метою визначення ступеня придатності до військової служби. Тобто у випадку, якщо особа при досягненні даного віку не стала на військовий обліку та не отримала приписне посвідчення це вважається порушенням правил військового обліку.
  2. Псування військово-облікових документів та втрата їх з необережності. Часто трапляються випадки, коли особи умисно псують військово-облікові документи для утаювання інформації про військовий облік (військове звання, проходження військової служби, військово-облікова спеціальність тощо) такі дії є протиправними та караються відповідно до норм законодавства.
  3. Ігнорування проходження військово-лікарської комісії. Особи, які перебувають на військовому обліку кожним 5 років повинні проходити військово-лікарську комісію (ВЛК) з метою визначення ступеня придатності до військової служби. У випадку порушення даних норм може наступати відповідальність.
  4. Незаміна приписного посвідчення та військовий квиток. У випадку досягнення 27 річчя, проходження строкової служби або закінчення військової кафедри вищого навчального закладу особа стає військовозобовʼязаною та повинна замінити у ТЦК та СП своє приписне посвідчення на військовий квиток. Часто відбувається ігнорування цієї норми з метою уникнення мобілізації, що звичайно є порушенням.
  5. Проживання особи за адресою без постановки на військовий облік. Часто чоловіки заради уникнення призову на строкову військову службу або службу по мобілізації знімаються з військового обліку у звʼязку зі зміною місця реєстрації, але за новим місцем проживання на військовий облік не стають. Таким чином особа не перебуває на обліку в жодному військкоматі. Такі дії є грубим порушення, адже впродовж 3 днів з моменту отримання нового місця реєстрації особа повинна стати на військовий облік.
  6. Неповідомлення ТЦК та СП стосовно зміни фактичного місця проживання. Військовозобовʼязані при переїзді на нове місце проживання повинні повідомити про це військкомат, в якому перебувають на військовому обліку.
  7. Непостановка на військовий облік жінок-медиків та фармацевтів.

Яка відповідальність за порушення правил військового обліку?

У випадку порушення правил може наступити адміністративна відповідальність, передбачена ст.210 Кодексу України про адміністративні правопорушення. А саме це може бути накладення штрафу від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 - 850 грн.)
Повторне протягом року вчинення порушення за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період - тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 - 1700 грн).
У випадку правопорушення начальник ТЦК та СП має право накласти грошовий штраф на винну особу та видати постанову про притягнення до адміністративної відповідальності.

Які проблеми в реальному житті можуть виникнути?

В період дії військового стану порушення правил ведення військового обліку тягне за собою багато проблем. Якщо особа не перебуває на військовому обліку взагалі або не має військово-облікового документа це може значно обмежити права. Наприклад неможливим буде одружитись, офіційно влаштуватись на роботу, вступити до вищого навчального закладу, оформити свідоцтво про народження дитини, виїхати за кордон.

Допомога військового адвоката

Для уникнення неприємних обмежень необхідно суворо дотримуватися правил військового обліку. Якщо ви маєте порушення або не знаєте як вийти з неприємної ситуації повʼязаної з військовим обліком, краще за все проконсультуватися з військовим адвокатом, який підкаже як усунути наявні порушення та поновити правильність заповнення військово-облікових документів.
Також у випадку протиправного притягнення до адміністративної відповідальності військовий адвокат юридичної компанії INSEININ допоможе оскаржити незаконне рішення.
Щоб дізнатись деталі та проконсультуватись з адвокатом з приводу порушення правил ведення військового обліку достатньо зателефонувати або відправити повідомлення на месенджери +380 93 228 01 24, +380 97 507 06 53 (Телеграм чи Вайбер) або залишайте заявку на сайті https://inseinin.com.ua і ми самі вам зателефонуємо. Компанія працює по всій Україні та займається повним супроводом "під ключ".

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ
2023-04-20 21:28