Практика

Звільнення з військової служби по догляду за бабусею або дідусем

Військовослужбовці доволі часто опиняються у ситуаціях, коли необхідно звільнитись з військової служби у звʼязку з наявністю сімейних обставин. Перелік сімейних обставин встановлюється ст.26 Закону "Про військовий обовʼязок та військову службу". Однією з підстав для звільнення є необхідність здійснювати постійний сторонній догляд за родичами 2 лінії споріднення (в тому числі бабуся та дідусь), які є особами з інвалідністю І або ІІ групи. В даній статті юристи юридичної компанії INSEININ детально надали розʼяснення хто може звільнитись зі служби, які умови для цього потрібно виконати.

Хто має право на звільнення з військової служби?

Звільнитись з військової служби мають право військовослужбовці по мобілізації та по контракту за наявності одночасно всіх обставин:
  1. Наявність одного з родичів 2 лінії спорідненості (бабуся, дідусь, онуки, брати, сестри) з інвалідністю І або ІІ групи.
  2. Наявність у такого члена родини потреби у постійному сторонньому догляді. Така потреба може визначатись довідкою до акта огляду МСЕК 1 групи або висновком ЛКК.
  3. Відсутність у особи з інвалідністю інших родичів 1 або другого ступеню споріднення. Можна надати докази відсутності інших родичів: свідоцтво про смерть, рішення суду про визнання особи безвісно відсутньою або померлою, висновок МСЕК про інвалідність або висновок ЛКК про потребу у постійному сторонньому догляді, тощо.
У випадку, якщо недостатньо всіх фактичних обстав військовослужбовцю буде повідомлено про відмову у звільненні з військової служби. Наявність в особи з інвалідністю інших членів родини є законною підставою для відмови у задоволені рапорту.

Як реалізувати право на звільнення з військової служби?

В першу чергу необхідно зібрати документи, які надають право на звільнення з військової служби:
  • документи, що підтверджують родинні зв’язки другого ступеня споріднення (рідні брати та сестри, баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки);
  • один із таких документів, що підтверджує неможливість членів сім’ї першого ступеня споріднення (батьки, чоловік (дружина), діти, у тому числі усиновлені) здійснювати постійний догляд за особою з інвалідністю I чи II групи: довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ, або висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу члена сім’ї першого ступеня споріднення в постійному догляді за формою, затвердженою МОЗ.
  • документи, які підтверджують потребу інваліда у постійному сторонньому догляді: довідка МСЕК або висновок ЛКК.
Нотаріально засвідчені копії документів необхідно долучати до рапорту на звільнення та подавати своєму безпосередньому командиру. Рапорт розглядається протягом 14 днів. Командир військової частини приймає рішення про звільнення з військової служби.

Чому відмовляють у звільненні з військової служби?

Доволі часто зустрічається відмова у звільненні. Причинами відмови може бути недотримання процедури звільнення з військової служби, неправильно складений та поданий рапорт, недостатньо документів для звільнення або відсутність права на звільнення.
Доволі часто причини відмови є протиправними, а рішення прийняте командиром ВЧ незаконним. У такому випадку можливо звертатись до адміністративного суду та оскаржувати таку відмову. Оскарження можливе протягом 6 місяців з моменту вручення відмови.

Допомога адвоката

У випадку, якщо у вас залишились додаткові питання стосовно звільнення з військової служби по догляду за батьками, ви можете отримати юридичну консультацію в юристів та адвокатів юридичної компанії INSEININ. Якщо ви стикнулись з порушенням прав зі сторони командування військової частини, наші фахівці можуть допомогти оскаржити такі незаконні рішення, дії або бездіяльність.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері звільнення з військової служби. Наші адвокати та юристи забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24.

🔐Напишіть нам на:

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ