Практика

Акт встановлення факту здійснення догляду для відстрочки

Відповідно до нових змін до законодавства військовозобовʼязані, які планують отримати відстрочку від мобілізації на підставі пунктів 9, 13, 14 частини 1 ст.23 Закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" повинні надати підтвердження зайнятості постійним стороннім доглядом. Військовозобовʼязані, які не мають права на отримання матеріально-грошової компенсації можуть акт встановлення факту здійснення догляду без компенсації. Процедура отримання такого акта догляду є непростою, а деталі отримання такого документа напряму залежать від місцевості, в якій ви проживаєте.
Уряд уповноважив виконавчі органи місцевого самоврядування сформувати комісії з питань підтвердження факту догляду та порядок отримання відповідних документів. Тобто, кожний орган місцевого самоврядування самостійно приймає положення про роботу таких комісій та порядок отримання акта догляду. В більшості випадків уповноваженими органами на перевірку факту догляду є органи соціального захисту населення. До складу таких комісій можуть входити депутати місцевої ради, представники виконавчих органів місцевого самоврядування, громадських організацій загальною чисельністю не менше п’яти осіб.
Не всі військовозобовʼязані мають право на отримання акта догляду. Лише особи, які підпадають під критерії встановлені ст.23 Закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" можуть розраховувати на видачу такого документа.
Процедура видачі акта встановлення факту здійснення догляду для відстрочки передбачена в постанові №560 і складається з таких етапів:
  1. Звернення до районного ТЦК та СП у паперовій або електронній формі, зокрема, у разі технічної реалізації засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста, до якої додається письмова заява особи, яка потребує догляду чи постійного догляду, довільної форми із зазначенням реєстраційного номера облікової картки платника податків, про підтвердження відсутності інших осіб, які не є військовозобов’язаними та відповідно до закону зобов’язані її утримувати (чоловік/дружина, працездатні діти), чи інших працездатних членів сім’ї, які зобов’язані та можуть здійснювати постійний догляд.
  2. Перевірка поданих документів районним ТЦК та СП на рахунок наявності підстав для отримання догляду (може тривати до 30 днів).
  3. Передача матеріалів за результатами перевірки керівнику виконавчого органу місцевого самоврядування за адресою місця проживання або адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання військовозобов’язаного, який здійснює догляд.
  4. Далі військовозобов’язаний, який здійснює догляд (постійний догляд), звертається із заявою на ім’я керівника виконавчого органу сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад за адресою місця проживання або адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання.
  5. За результатами роботи комісія із встановлення факту здійснення особою догляду (постійного догляду) з урахуванням наданих районним (міським) територіальним центром комплектування та соціальної підтримки або його відділом матеріалів складає акт про встановлення факту здійснення особою догляду.
Комісія з питань актів догляду може самостійно встановлювати перелік документів, які додаються до заяви. Зазвичай це можуть бути: документи, що посвідчують особу, ІПН, довідка ВПО, документи, які підтверджують родинні звʼязки, документи, які підтверджують інвалідність або потребу у постійному догляді, документи, які підтверджують відсутність інших родичів, які зобовʼязані утримувати особу.
В багатьох випадках військовозобовʼязаним відмовляють у видачі акта догляду, причинами можуть бути наступні обставини:
  • відсутність відомостей про перебування військовозобовʼязаного на військовому обліку;
  • відсутність військовозобовʼязаного права на відстрочку від мобілізації;
  • неповний пакет документів для отримання відстрочки;
  • непідтвердження факту здійснення догляду;
  • наявність інших родичів, які зобовʼязані утримувати осіб з інвалідністю або осіб, які потребують догляду;
  • порушення процедури отримання акта догляду.
У випадку, виявлення недоліків на етапі подачі заяви до районного ТЦК та СП вам можуть відмовити у її задоволені. Відповідно таких осіб можуть скерувати на проходження військово-лікарської комісії з метою подальшої мобілізації. Саме тому важливо недопустити помилок в даній процедурі.

Юридична підтримка

Якщо у вас залишились додаткові питання стосовно отримання акта встановлення факту здійснення догляду, ви можете звернутись за консультацією та допомогою до профільних юристів та адвокатів юридичної компанії INSEININ. Наші фахівці можуть допомогти вам розібратись у документах, підготувати необхідні документи для підтвердження факту догляду та відстрочки. Якщо ви стикнулись з протиправними рішеннями або діями органів державної влади, наші фахівці зможуть це оскаржити та відновити ваші права.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері відстрочки від мобілізації та догляду. Наші адвокати та юристи забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24.

🔐Напишіть нам на:

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ
2024-08-05 13:09