Практика

Відмова у перетині державного кордону через розшук ТЦК

В період дії воєнного стану значна кількість чоловіків мають право на перетин державного кордону. В першу чергу таке право надано військовозобовʼязаним, які мають підстави для відстрочки або здійснюють супровід за кордон осіб з інвалідністю. З повним переліком підстав для виїзд у 2025 році можна ознайомитись тут.
Доволі часто прикордонники відмовляють чоловікам віком від 18 до 60 у праві на перетин кордону, навіть за наявності документів, які дають на це право. Поширеною причиною відмови є перебування військовозобовʼязаного в розшуку ТЦК та СП.
Відповідно до п.17 постанови КМУ №560 керівники органів охорони державного кордону зобовʼязані відмовити у перетині державного кордону (на виїзд з України) на пунктах пропуску через державний кордон України особам чоловічої статі віком від 18 до 60 років, якщо в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів містяться відомості про подання такої особи щодо розшуку в Національну поліцію.
Крім того, прикордонники додатково повинні при виявленні розшуку звернутись до органів поліції для здійснення затримання та доставлення до найближчого ТЦК та СП військовозобовʼязаного, у якого зафіксовано порушення правил військвого обліку.
Тобто, перетнути державний кордон особам чоловічої статті, які перебувають в адміністративному розшуку за порушення правил військового обліку не можливо.

Чому ТЦК та СП подають в розшук?

Районні ТЦК та СП звертаються до органів поліції з метою розшуку військовозобовʼязаних, які тим чи іншим чином порушили правила військового обліку. Причинами розшуку може бути неявка за повісткою, яка подана поштою, ігнорування вимоги від ТЦК та СП, не перебування на військовому обліку тощо.
Військовозобовʼязані, які перебувають в розшуку підлягають негайному затриманню працівниками поліції. В подальшому вони доставляються до ТЦК для притягнення до адміністративної відповідальності за ст.210-1 КУпАП. На порушника накладається грошовий штраф у розмірі від 17 000 до 25 500 грн, а позначка про розшук знімається.
Детальніше про розшук та зняття з розшуку можна ознайомитись тут.
Висновок: прикордонники діють у рамках закону, коли відмовляють військовозобовʼязаним у виїзді за кордон. Для вияснення всіх обставин справи та усунення проблем з військовим обліком краще за все звернутись за юридичною допомогою та консультацією.
В Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері військового обліку. Наші адвокати та юристи забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24.

🔐Напишіть нам на:

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ
2024-12-16 12:26