Практика

Рапорт на звільнення з військової служби по інвалідності батьків

Військовослужбовці, які проходять військову службу по мобілізації мають право на звільнення, у звʼязку з наявністю батьків або батьків дружини І-ІІ групи. Процес звільнення по сімейним обставинам передбачений законом та вимагає подачі військовослужбовцем рапорту на звільнення разом з підтверджуючими документами. Рапорт на звільнення є основним документом у цьому процесі, тому для отримання позитивного результату необхідно правильно та юридично грамотно його підготувати та дотримуватись процедури, передбаченої нормами права.

В яких випадках можна подавати рапорт на звільнення по інвалідності батьків?

Рапорт на звільнення з військової служби на підставі інвалідності батьків можуть подавати військовослужбовці рядового та сержантського складу, які проходять військову службу по мобілізації. Підставою для звільнення в даному випадку є наявність І або ІІ групи інвалідності у батьків військовослужбовця або батьків дружини військовослужбовця. при наявності таких фактичних обставин необхідно зібрати підтверджуючі документи та подати рапорт на звільнення.

Як правильно скласти рапорт на звільнення на підставі інвалідності батьків?

Рапорт на звільнення краще за все складати разом з військовим адвокатом, адже у випадку відмови у його задоволені та оскарження такої відмови у суді цей документ буде розглядатися на рахунок юридичної правильності.
В рапорті на звільнення обовʼязково потрібно зазначати наступну інформацію:
  • військова частина та командир до якого ви звертаєтесь з рапортом;
  • дані військовослужбовця, який подає рапорт;
  • опис фактичних обставин, які склалися та дають право на звільнення;
  • зазначення конкретної підстави та норм закону, за якими військовослужбовець звільняється;
  • думка військовослужбовця стосовно бажання/небажання проходити на далі службу;
  • військкомат, в якому військовослужбовець буде перебувати на військовому обліку після звільнення.
В рапорті обовʼязково необхідно зазначати перелік документів, які долучаються та підтверджують підстави для звільнення. Додатки необхідно завіряти нотаріально.

Які документи долучати до рапорту на звільнення по інвалідності батьків?

До рапорту на звільнення по інвалідності батьків необхідно долучати наступні документи (копії):
  • довідка МСЕК про інвалідність та/або пенсійне посвідчення;
  • паспорт та ІПН особи з інвалідністю;
  • документи, що підтверджують родинні звʼязки (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб).

Як правильно подавати рапорт на звільнення

Підписаний рапорт на звільнення разом з додатками подається “по команді”. Тобто військовослужбовець вручає його своєму безпосередньому командиру на узгодження. Далі рапорт передається по вертикалі до камандира військової частини.
За результатами розгляду рапорту з військовослужбовцем проводиться співбесіда на рахунок підтвердження бажання звільнитися. Далі військовий підписує обхідний лист, здає зброю та військове майно.
Наказ про звільнення підписується командиром військової частини та вручається військовослужбовцю. Разом з наказом вручається припис про постановку на військовий облік. Після звільнення необхідно стати на військовий облік у РТЦК та СП протягом 5 днів.

Допомога військового адвоката

Процес звільнення з військової служби є доволі складним, завершення справи успіхом в основному залежить від правильності складеного рапорту та його юридичної грамотності. Військові адвокати юридичної компанії INSEININ здійснюють повний супровід процесу звільнення з військової служби або допомагають в написання рапорту на звільнення.
Для того, щоб замовити рапорт на звільнення з військової служби по інвалідності батьків необхідно:
  1. Залишити заявку на нашому сайті https://inseinin.com.ua або звʼязатися з юристами за номерами телефонів.
  2. Отримати прелік документів, необхідних для роботи.
  3. Направити військовому адвокату фото документів через вайбер, телеграм або вотс ап.
  4. Опалатити послуги адвоката.
  5. Отримати готовий рапорт.
Якщо ви бажаєте замовити рапорт на звільнення з військової служби або проконсультуватись з нашим адвокатом, достатньо зателефонувати або відправити повідомлення на месенджери +380 93 228 01 24, +380 97 507 06 53 (Телеграм, Вайбер, Вотс ап) або залишайте заявку на сайті https://inseinin.com.ua і ми самі вам зателефонуємо. Компанія працює по всій Україні та займається повним супроводом справи "під ключ".

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ