Практика

Чи можуть мобілізувати з судимістю

Чи можуть мобілізувати з судимістю
В питанні призову на військову службу військовозобовʼязаних часто важливе значення має питання, чи притягувалась раніше особа до кримінальної відповідальності. Також потрібно розібратись чи може особа із судимістю бути призваною на військову службу.

Особа визнається такою, що має судимість, з дня набрання законної сили обвинувальним вироком і до погашення або зняття судимості. Тобто особи, які вчиняли протягом життя кримінальні правопорушення мають судимість до моменту її зняття чи погашення.

Особи, засуджені за вироком суду без призначення покарання або із звільненням від покарання чи такі, що відбули покарання за діяння, кримінальна протиправність і караність якого усунута законом, визнаються такими, що НЕ мають судимості. Тобто, якщо особі надали умовний термін відбуття покарання судимість не настає.

Проте в питанні призову на військову службу наявність непогашеної та незнятої судимості не відіграє ключове значення. Головним фактором є питання за який злочин особа отримала судимість та яку відповідальність понесла вироком суду.
Так, відповідно до законодавства виключенню з військового обліку підлягають особи, які були раніше засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Тобто призову на військову службу не підлягають особи, які одночасно:
  • були засуджені за тяжкий або особливо тяжкий злочин (максимальна санкція покарання якого передбачає 5-10 років позбавлення волі);
  • були засуджені до позбавлення волі.

Засудження до штрафу або інших видів покарання навіть за тяжкою або особливо тяжкою статтею не є підставою для виключення з військового обліку, а відповідно такі особи підлягають призову на військову службу.

Особи, які отримали судимість і навіть, якщо вона не знята та не погашена за легкий злочин або злочин середньої тяжкості підлягають військовому обліку та призову на військову службу.

Що робити, якщо призивають із судимістю за тяжкий злочин?

У випадку, якщо особа підлягає виключенню з військового обліку на підставі вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, але її все рівно призивають на військову службу - такі дії є незаконними. В даному випадку є сенс подавати скаргу на районний ТЦК та СП або навіть звертатись до суду. Це можна зробити самостійно або за допомогою послуг військового адвоката.

Юристи та адвокати юридичної компанії INSEININ здійснюють захист громадян від зловживання з боку ТЦК та СП. Якщо ви бажаєте проконсультуватись стосовно виключення з військового обліку за судимістю ви можете звернутись за номером телефону до наших фахівців. Також ми можемо допомогти вам оскаржити незаконні дії працівників ТЦК та СП.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері призову на військову службу та виключення з військового обліку за судимістю.Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ