Практика

Звільнення з військової служби на підставі самостійного виховання дитини віком до 18 років

Військовослужбовці, які проходять військову службу по контракту або по мобілізації мають право на звільнення у звʼязку з самостійним вихованням дитини віком до 18 років. Це право регулюється ст.26 Закону “Про військовий обовʼязок і військову службу”. Проте на практиці виникають доволі серйозні юридичні проблеми, які унеможливлюють завершити процес звільнення з військової служби. В такому випадку необхідно звертатися за допомогою до військового адвоката.

Які документи підтверджують факт самостійного виховання дитини віком до 18 років?

Для того щоб подати рапорт на звільнення військовослужбовцю необхідно зібрати пакет документів, які підтверджують факт самостійного виховання дитини віком до 18 років. Законом не встановлено визначення юридичних категорій “самостійне виховання дитини” та “батько-одинак”.

Виходячи з практики такими документами можуть бути:
  • свідоцтво про народження дитини (дітей).
  • свідоцтво про смерть матері дитини.
  • рішення суду про позбавлення матері батьківських прав.
  • рішення суду про відібрання дитини у матері без позбавлення її батьківських прав.
  • рішення суду про визнання матері безвісти відсутньою.
  • рішення суду про оголошення матері померлою.
  • рішення суду про розлучення з одночасним визначенням місця проживання дитини.
  • рішення суду про встановлення факту самостійного виховання дитини.

Як встановити факт самостійного виховання дитини віком до 18 років в суді?

Для цього необхідно звернутись до районного, районного у місті, міського або міськрайонного суду із заявою про встановлення факту самостійного виховання дитини віком до 18 років.
Згідно із статтею 293 Цивільного процесуального кодексу України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Проте для суду необхідно надати докази того, що військовослужбовець дійсно самостійно виховує дитину.

Що пропонує військовий адвокат?

Військові адвокати юридичної компанії INSEININ допоможуть вам розібратись в питанні звільнення з військової служби, зібрати документи для звільнення та встановити факт самостійного виховання дитини в судовому порядку.Вам не потрібно самостійно займатись даним питанням, адже наші адвокати займаються комплексним наданням послуг по звільненню з військової служби та “під ключ”.
Щоб дізнатись деталі та проконсультуватись з адвокатом, достатньо зателефонувати або відправити повідомлення зі всіма необхідними документами для звільнення на месенджери +380 93 228 01 24, +380 97 507 06 53 (Телеграм чи Вайбер) або залишайте заявку на сайті https://inseinin.com.ua і ми самі вам зателефонуємо. Компанія працює по всій Україні та займається повним супроводом "під ключ".

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ