Практика

Граничний вік перебування на військовій службі

Граничний вік перебування на військовій службі
Громадяни України, які проходять військову службу в період дії військового стану мають вікові обмеження на проходження служби.

Так, статтею 22 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» визначено граничний вік перебування на військовій службі, який встановлюється для військовослужбовців, які проходять військову службу під час особливого періоду, з числа осіб:
  • рядового, сержантського і старшинського складу, молодшого та старшого офіцерського складу - до 60 років;
  • вищого офіцерського складу - до 65 років.

Згідно із частиною 2 зазначеної статті військовослужбовці Збройних Сил України та інших військових формувань, які мають високу професійну підготовку, досвід практичної роботи на займаній ними посаді, визнані військово-лікарською комісією придатними за станом здоров'я для проходження військової служби, на їх прохання можуть бути залишені на військовій службі понад граничний вік перебування на військовій службі, установлений частиною першою цієї статті, на строк до 5 років у порядку, встановленому положеннями про проходження військової служби громадянами України.

Тобто, максимальний вік з його продовженням становить: для рядового, сержантського і старшинського складу, молодшого та старшого офіцерського складу - до 65 років; для вищого офіцерського складу - до 70 років.

Що відбувається після досягнення граничного віку перебування на військовій службі?

Військовослужбовці, які досягли граничного віку перебування на військовій службі повинні бути звільнені з військової служби у відставку на підставі пункту 1а ст.26 Закону про військовий обовʼязок та військову службу. Залишення військовослужбовця на службі понад граничний строк не допускається.

Крім того відповідно до ст.37 Закону “Про військовий обовʼязок та військову службу” військовозобовʼязані, які досягли граничного віку перебування в запасі підлягають виключенню з військового обліку та стають невійськовозобовʼязаними.

Зміни, які планується прийняти

На початку повномасштабного російського вторгнення, значна кількість військовослужбовців будучи вмотивованими і здатними за станом здоров’я та маючи фізичну і військову підготовку, мобілізувались у віці наближеному до граничного віку, а деякі з них вже досягнув граничний вік. Крім того, значна кількість зазначених осіб, мають бажання мобілізуватись. За цей час вже є звернення до суду такої категорії осіб з проханням надати можливість проходження військової служби, прецеденти по яким, на жаль, вирішуються не на користь цих осіб.

Тому у Верховній Раді Україні було зареєстровано законопроект, відповідно до якого до частини 2 статті 22 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» пропонується доповнити частину 2 статті 22 наступним абзацом: «Під час дії воєнного стану військовослужбовці Збройних Сил України та інших військових формувань, які мають високу професійну підготовку, досвід практичної роботи на займаній ними посаді, визнані військово-лікарською комісією придатними за станом здоров'я для проходження військової служби, на їх прохання можуть бути залишені на військовій службі понад граничний вік перебування на військовій службі, без обмежень по віку та строку залишення на військовій службі.».

Тобто фактично планується відмінити граничний вік перебування на військовій службі для придатних військовослужбовців.

Консультація військового адвоката

Якщо у вас залишились питання стосовно граничного віку перебування на військовій службі, зняття, виключення з військової служби або порядку звільнення з військової служби - ви можете звернутись за консультацією до спеціалістів юридичної компанії INSEININ. Якщо вам потрібна юридична підтримка в процесі продовження строку проходження служби, звільнення, виключення з військового обліку ми також зможемо вам допомогти.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері проходження військової служби. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ