Практика

Витяг з наказу Міністерства економіки про бронювання

Витяг з наказу Міністерства економіки про бронювання
В період дії військового стану військовозобовʼязані, які працюють в органах державної влади або місцевого самоврядуванн; на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання; на підприємствах, в установах і організаціях, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань; на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період не підлягають мобілізації.
Такі військовозобовʼязані мають право на отримання відстрочки від мобілізації шляхом процедури бронювання. Для бронювання такі підприємства подають до профільного міністерства списки бронювання та пропозицію. За результатами перевірки списків Мінекономіки приймає у строк не більше ніж п’ять робочих днів з дня отримання зазначених списків рішення про бронювання військовозобов’язаних.
Міністерство економіки направляє підприємству, установі або органіхації рішення щодо бронювання з переліком військовозобовʼязаних, стосовно яких бронювання погоджене. Підприємство в свою чергу видає військовозобовʼязаному Витяг з рішення Мінекономіки.
Витяг, завірений підписом керівника та печаткою (у разі її наявності) відповідного органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи чи організації, є документом, що підтверджує надання військовозобов’язаному відстрочки.
Також підприємство зобовʼязано протягом 5 днів з дня формування такого витяга направити його до районного ТЦК та СП, в якому військовозобовʼязаний перебуває на військовому обліку для постановки його на спеціальний військовий облік заброньованих осіб.
Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, в якому військовозобов’язаний перебуває на військовому обліку на підставі рішення про бронювання військовозобов’язаних зараховує у строк не більше ніж п’ять робочих днів з дня його отримання такого військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік.
У випадку, якщо у витязі міститься неправильна інформація стосовно військовозобовʼязаного (прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), рік народження, військово-облікову спеціальність, найменування та місцезнаходження органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, код згідно з ЄДРПОУ (за наявності) це може бути підставою для відмови у зарахуванні такого військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік.

Які проблеми можуть виникнути?

Наразі процедура бронювання є дещо ускладненою. Для отримання підтвердження бронювання військовозобовʼязаному необхідно спочатку здійснити уточнення військово-обілкових даних та документів, це відбувається лише шляхом особистого візиту в районний ТЦК та СП. На цьому етапі часто трапляються випадки зловживання зі сторонни ТЦК та намагання здійснити протиправну мобілізацію військовозобовʼязаного.
Також інколи навіть маючи витяг з наказу Мінекономіки про бронювання ТЦК та СП викликають військовозобовʼязаних повісткою на уточнення даних та вручають повістки на відправку - такі дії також є незаконними. Витяг є документом, який вже підтверджує право на відстрочку, а тому мобілізація за наявності цього документу є незаконною.
Також часто у витязі з наказу Мінекономіки маються помилки стосовно особистих даних військовозобовʼязаних. В таких випадках районний ТЦК та СП може відмовити в зарахуванні на спеціальний військовий облік та в отриманні відстрочки. В цьому разі необхідно виправляти помилки у витязі або рішенні Мінекономіки.

Консультація адвокат з питань бронювання

Якщо у вас виникли додаткові питання стосовно бронювання на підприємтсві та отримання витягу з наказу Міністерства економіки про бронювання ви можете проконсультуватись з юристами та адвокатами юридичної компанії INSEININ, які профільно займаютсья питаннями бронювання та отримання відстрочки.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері бронювання військовозобовʼязаних на підприємстві. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ