Практика

Адвокат по 402 статті Кримінального кодексу: непокора, відмова від виконання наказу

Адвокат по 402 статті Кримінального кодексу: непокора, відмова від виконання наказу
В період дії військового стану поширеним є явище відмови чи неможливості військовослужбовців виконувати бойові завдання та розпорядження. Потрібно розуміти, що такі безпідставні дії мають вагому суспільну небезпеку та можуть мати наслідком відповідальність, яка передбачена ст. 402 Кримінального кодексу України.

Але доволі часто в діях військовослужбовців склад злочину відсутність, а обвинувачення є безпідставними. В такому випадку краще за все звернутись за допомогою до військового адвоката по 402 ст.КК України.

Військовий адвокат по 402 статті КК - це спеціалізований юрист, який здійснює захист прав військовослужбовців, які обвинувачуються в непокорі та невиконання бойового наказу. Адвокат здійснює представництво інтересів клієнта як на досудовому розслідуванні так і на суді.

Потрібно розуміти, що в період дії військового стану дії військовослужбовця, який відмовляється від виконання наказу підпадають під ч.4 ст.402 КК. Це тяжка стаття, за яку передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років.

Тактика захисту по 402 статті КК України

1.Визнання особи невинуватою.
У випадку, якщо в діях військовослужбовця відсутній склад злочину можливо рухатись у напрямку визнання його невинуватим або закриття кримінального провадження.

Це можливо зробити у випадках, якщо явної відмови від військовослужбовця не надходило та в матеріалах справи відсутні докази такої непокори (рапорт про відмову, пояснення, службове розслідування або показання свідків).

У випадку, якщо стан здоровʼя або морально психологічний стан не дозволяє виконати дане бойове розпорядження також можливо уникнути кримінальної відповідальності. Щоб визначити неможливість виконання наказу за станом здоровʼя необхідно проходити військово-лікарську комісію, яка надасть заключення про ступінь придатності до військово служби.

У випадку, якщо бойове розпорядження має ознаки злочинності можливо рухатись у напрямку доказування цього на суді.

2.Помʼякшення покарання.
У випадку, якщо військовослужбовець повністю визнає та усвідомлює свою вину можливо рухатись у напрямку звільнення від покарання з випробуванням. Для цього необхідно укладати мирову угоду з органами слідства про визнання вини.

Суд у свою чергу може застосовувати додаткові види покарання у виді штрафу, позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю та позбавлення військового, спеціального звання, рангу, чину або кваліфікаційного класу.

Допомога військового адвоката

Якщо у вас залишились питання стосовно відмови від виконання наказу ви можете проконсультуватись з адвокатами юридичної компанії INSEININ. У випадку, якщо вас звинувачують в непокорі та інкримінують 402 статтю КК ми можемо надати вам адвоката, який буде здійснювати захист на досудовому розслідуванні та суді.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері захисту прав військовослужбовців та представництво по 402 статті КК. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ