Практика

Мобілізація обмежено придатних осіб

Мобілізація обмежено придатних осіб
В період дії військового стану та мобілізації призову на військову службу підлягають військовозобовʼязані призовного віку. Такі особи під час призову на службу в обовʼязковому порядку повинні бути направленими на проходження військово-лікарської комісії ВЛК для встановлення ступеню придатності до військової служби.

Важливо, що в період дії військового стану військовозобовʼязані з висновком ВЛК “непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у військовий” підлягають призову на військову службу.
Висновок ВЛК про обмежену придатність можливо отримати за наявності діагнозів та проблем зі здоровʼям, які відповідно до критеріїв підпадають під даний ступінь придатності до військової служби.

Військовозобовʼязані, які після проходження медичного огляду в районному ТЦК та СП отримали висновок про обмежену придатність повторно оглядаються ВЛК районних, міських ТЦК та СП за місцем перебування на військовому обліку після додаткового обстеження.

Де можуть служити обмежено придатні

У випадку, якщо висновок ВЛК про обмежену придатність не має протипоказань та рекомендацій стосовно проходження військової служби тоді військовозобовʼязаний фактично може бути призначений на будь-яку посаду та військову частину сухопутних військ.

Доволі часто одночасно з постановою ВЛК в індивідуальному порядку з урахуванням військової спеціальності, займаної посади, віку, роботи, що фактично виконується, пристосованості до неї того, хто пройшов медичний огляд, у постанові у довільній формі вказується, які види служби та роботи протипоказані цій особі.

Наприклад особи, визнані обмежено придатними до військової служби, - непридатні до служби у Десантно-штурмових військах, плавскладі, морській піхоті, спецспорудах (за винятком підрозділів забезпечення). Військовослужбовці, визнані обмежено придатними до військової служби, придатні до служби у частинах (підрозділах) забезпечення, ТЦК та СП, установах, організаціях, навчальних закладах.

В такому випадку військовослужбовець не може проходити військову службу в даних підрозділах та може бути призначеним лише на ту посаду, яка відповідає його стану здоровʼя та рекомендаціям, встановленим висновком ВЛК.

Які проблеми часто виникають

Доволі частою є практика неправомірних висновків військово-лікарської комісії. Тобто по документам та стану здоровʼя військовозобвʼязаного він має отримати висновок про обмежену придатність до військової служби, проте отримує повну придатність. В такому випадку необхідно оскаржувати висновок ВЛК та подавати заяву на перегляд рішення до вищестоящої комісії.

Також у випадку, якщо військовозобовʼязаний отримав протипоказання або рекомендації стосовно проходження військової служби, але вони не були дотримані - такі дії також можна оскаржити.

Допомога військового адвоката

Якщо у вас виникли додаткові питання стосовно мобілізації обмежено придатних осіб ви можете проконсультуватись з військовими адвокатами юридичної компанії INSEININ.

Також наші спеціалісти здійснюють повний супровід оскарження висновку ВЛК та можуть визначити ваш ступінь придатності до військової служби на підставі медичних документів.
В Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері оскарження рішень військово-лікарської комісії. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53, +380 93 228 01 24 або пишіть у месенжери (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ