Практика

Відстрочка на підставі навчання на денній формі

Наразі в Україні триває загальна мобілізація військовозобовʼязаних категорій громадян. Призову на військову службу підлягають усі військовозобовʼязані віком від 18 до 60 років крім категорій осіб, які мають право на відстрочку від призову, передбачене статтею 23 Закону “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

Відповідно до закону право на відстрочку від призову на військову службу мають здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти.

Тобто умовою отримання відстрочки є навчання саме на денній або дуальній формі здобуття освіти. Заочна форма навчання не дає підстав для отримання відстрочки.

Також не має значення ступінь вищої освіти. Це може бути перша, друга або ж третя вища освіта. В будь якому з цих випадків військовозобовʼязаний отримає право на відстрочку.
Важливо, що для вступу у вищий навчальний заклад військовозобовʼязаний повинен мати чинний військово-обліковий документ. Вступ на навчання може відбуватися лише при перебуванні абітурієнта на військовому обліку в одному з районних ТЦК та СП. Крім того, такий навчальний заклад протягом 7 днів з моменту подачі документів на вступ зобовʼязаний внести вступники в списки персонального військового обліку та повідомити районний ТЦК та СП про це.

Після вступу на навчання військовозобовʼязаному надаються документи, які слугують підтвердження права на відстрочку, це можуть бути:
-наказ про зарахування на денну форму навчання;
-студентський квиток;
-довідка про навчання на денній формі вищого навчального закладу;
-посвідчення аспіранта/докторанта.

Процедура оформлення відстрочки на підставі навчання на денній формі

Після отримання документів з вищого навчального закладу військовозобовʼязаний може реалізувати своє право на відстрочку. Для цього необхідно підготувати заяву про надання відстрочки та долучити відповідні документи, які підтверджують право на відстрочку.

Така заява подається особисто військовозобовʼязаним до районного ТЦК та СП, в якому він перебуває на військовому обліку. Районний ТЦК та СП протягом 30 днів повинен розглянути таку заяву та прийняти рішення про надання відстрочки.

Військовозобовʼязаному на підтвердження відстрочки може бути надано довідку про відстрочку, рішення про надання відстрочки або ж зроблено відмітку у військово-обліковому документі про надання такої відстрочки від мобілізації.

Які проблеми можуть виникнути?

Інколи трапляються випадки, коли районний ТЦК та СП не бере до уваги документи, які підтверджують право на відстрочку та надає повістки на відправку для таких осіб. Або ж навіть відбувається призов на військову службу військовозобовʼязаних, які надали ТЦК та СП документи, які підтверджують право на відстрочку.

В першому випадку необхідно оскаржувати відмову у наданні відстрочки шляхом подання скарги до обласного ТЦК та СП або ж позовної заяви до суду.

В другому випадку необхідно зібрати докази подання до районного ТЦК та СП заяви та документів, які підтверджують право на відстрочку та звернутись до адміністративного суду з позовною заявою про скасування наказу про мобілізацію та призов на військову службу.

Допомога військового адвоката

Якщо у вас виникли додаткові питання стосовно отримання відстрочки для осіб, які здобувають вищу освіту ви можете проконсультуватись з військовими адвокатами юридичної компанії INSEININ по телефону он-лайн або в офісі. У випадку, якщо вам потрібна допомога в отриманні відстрочки або оскарженні рішень ТЦК та СП наші спеціалісти також зможуть вам допомогти.
В Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері оскарження рішень районного ТЦК та СП та отримання відстрочки від призову. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53,+380 93 228 01 24 або пишіть у месенжери (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ
2023-11-15 14:57