Практика

Відстрочка на підставі наявності дитини з інвалідністю

Відстрочка на підставі наявності дитини з інвалідністю
Чоловіки, які виховують дитину з інвалідністю до 18 років мають право на оформлення відстрочки від призову на військову службу. Відповідно, щоб реалізувати дане право необхідно зібрати необхідний пакет документів та подати заяву до районного ТЦК та СП за місцем перебування військовозобовʼязаного на військовому обліку. В даній статті юристи юридичної компанії INSEININ розʼяснили, хто саме отримає відстрочку та як правильно реалізувати дане право.

Хто зможе оформити відстрочку від мобілізації?

Оформити відстрочку мають право військовозобовʼязані, які виховують та є законними представниками (батьками, опікунами піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователям) дитини з інвалідністю віком до 18 років.

Такі особи на підтвердження родинних звʼяків з дитиною повинні мати наступні документи:
  • батьки - свідоцтво про народження дитини;
  • опікуни, піклувальники - рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі утворення) ради, сільської, селищної ради об’єднаної територіальної громади або рішення суду про встановлення опіки, піклування та свідоцтво про народження дитини;
  • усиновителі - рішення суду про усиновлення та свідоцтво про народження дитини;
  • прийомні батьки - рішення районної, районної у м. Києві держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті ради про влаштування дитини до прийомної сім’ї або договір про влаштування дітей на спільне проживання та виховання у прийомній сім’ї та свідоцтво про народження дитини;
  • батьки-вихователі - рішення районної, районної у м. Києві держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті ради про влаштування дитини до дитячого будинку сімейного типу або договір про організацію діяльності дитячого будинку сімейного типу та свідоцтво про народження дитини.

Водночас необхідно мати документи, які підтверджують інвалідність дитини, це можуть бути - медичний висновок про дитину з інвалідністю віком до 18 років за формою, затвердженою МОЗ, або індивідуальна програма реабілітації дитини з інвалідністю, видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу.

Як реалізувати право на відстрочку?

Військовозобовʼязаний для оформлення відстрочки від мобілізації повинен звернутись до районного ТЦК та СП за місцем перебування на військовому обліку та подати заяву на відстрочку разом з документами, які підтверджують право на відстрочку від мобілізації.

Така заява разом з документами розглядається спеціально утвореною комісією з питань відстрочку протягом 7 днів. За результатами розгляду військовозобовʼязаному видається довідка про відстрочку та вносяться відомості про відстрочку у Єдиний державний реєстр військовозобовʼязаних, призовників та резервістів.

Військовозобовʼязані, які перебувають на обліку та звернулись до ТЦК та СП з метою оформлення відстрочки не можуть бути направленні на проходження військово-лікарської комісії (ВЛК). Відстрочка оформляється без проходження медичного огляду.

Відстрочка, якщо дитині виповнилось 18 років

Батьки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина з інвалідністю І-ІІ групи також мають право на оформлення відстрочки від мобілізації.

В такому випадку до районного ТЦК та СП необхідно направляти наступні документи:
  1. Свідоцтво про народження дитини.
  2. Документи, які підтверджують інвалідність - довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійне посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу.

Що робити, у разі порушень зі сторони ТЦК та СП?

Доволі частими є ситуації, коли ТЦК та СП відмовляють у наданні відстрочки від мобілізації по різним причинам. Для того, щоб запобігти такій ситуації краще за все попередньо проконсультуватись з профільним адвокатом або юристом стосовно процедури оформлення відстрочки. Якщо відмову все-таки ви отримали необхідно детально зʼясувати причини, по яким вам відмовили. У разі, якщо аргументи ТЦК неприйнятні доведеться оскаржувати таку відмову до адміністративного суду.

Також частими є ситуації, коли рішення по заяві на відстрочку не приймається, а сам розгляд документів затягується на понад передбачений законом час. У такому випадку можливо офіційно звертатись до ТЦК та СП із запитом та оскаржувати бездіяльність стосовно неприйняття вчасного рішення.
Якщо у вас залишились питання стосовно реалізації права на відстрочку ви можете звернутись за консультацією до профільних юристів та адвокатів юридичної компанії INSEININ. Наші фахівці мають значний досвід у сфері оформлення відстрочки та зможуть вам допомогти у реалізації права.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері відстрочки від мобілізації. Наші адвокати та юристи забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24.

🔐Напишіть нам на:

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ