Практика

Виїзд за кордон членів сімʼї загиблого військовослужбовця

Виїзд за кордон членів сімʼї загиблого військовослужбовця
Під час дії воєнного стану родичі осіб, які загинули або пропали безвісти під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони мають право не тільки на отримання відстрочки від мобілізації, а й на виїзд за кордон. Так як право на перетин державного кордону для чоловіків віком від 18 до 60 років обмежене необхідно надати документи, які підтверджують право на виїзд.

Відповідно до постанови КМУ №57 у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану право на перетин державного кордону військовозобов'язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, крім осіб, визначених в абзацах другому і третьому частини третьої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

Тобто право на перетин кордону мають особи члени родини яких (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти:
  • під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану;
  • під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах її проведення у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, але в подальшому такі добровольчі формування не були включені до складу утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, і виконували завдання антитерористичної операції у взаємодії з утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями та правоохоронними органами;
  • під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, за умови що в подальшому такі добровольчі формування були включені до складу утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів.

Які проблеми можуть виникнути?

Право на перетин кордону є самостійним та відділеним від права на відстрочку від мобілізації. Проте доволі часто інспектори прикордонної служби окрім документів, які дають право на виїзд додатково вимагають документи з районного ТЦК та СП про оформлення відстрочки від мобілізації за цією ж підставою. Такі вимоги є незаконними, у випадку, якщо вам відмовляють у виїзді за кордон на цій підставі необхідно вимагати рішення про відмову в перетині державного кордону. Також доволі часто прикордонники впринципі не визнають право особи у виїзді за даною підставою, що також беззаперечно є незаконним рішенням.

Допомога адвоката з питань перетину кордону

Якщо у вас залишились додаткові питання стосовно перетину кордону та документів, які для цього потрібні ви можете проконсультуватись з юристами та адвокатами юридичної компанії INSEININ. Ми спеціалізуємось на військових справах та питаннях перетину деражвного кордону. В нашу компетенцію входить консультування та супровід справ, повʼязаних з виїздом за кордон під час дії воєнного стану.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері перетину державного кордону в період військового стану. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24.

🔐Напишіть нам на:

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ