Порядок перевірки військово-облікових документів під час мобілізації визначається постановою КМУ №560, а саме пунктами 49-55. В період дії воєнного стану всі без виключення чоловіки віком від 18 до 60 років зобовʼязані мати з собою військово-обліковий документ у формі QR-коду Резерв+ або письмового документа. Відсутність у чоловіків такого документа кваліфікується як порушення правил військового обліку.
В період дії воєнного стану представники Національної поліції мають безспірне право на перевірку у чоловіків віком від 18 до 60 років військово-облікових документів. Перевірка таких документів здійснюється на підставі п.51 Постанови КМУ №560. На вимогу поліцейського чоловіки зобовʼязані надати для ознайомлення такий документ, права відмовитись такі особи не мають.
Перевірка військово-облікових документів може здійснюватись в громадських місцях, за місцем проживання, місцем роботи, у громадських місцях або на блок-постах. Не заборонено вимагати такі документи, під час відвідування паспортного сервісу МВС, зупинки автомобіля через порушення ПДР або оформлення ДТП.
Одночасно працівники поліції можуть зчитувати військово-облікові документи та перевіряти дані через Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних, резервістів. У випадку виявлення порушення правил військового обліку або адміністративного розшуку за вчинення правопорушення за ст.210 або 210-1 КУпАП може здійснюватись затримання та доставлення військовозвʼязаного до районного ТЦК.
У разі, якщо Резерв+ містить запис про наявність порушень правил військового обліку - це і є розшук. Витяг з державного порталу Дія відобрає розшук тільки в кримінальних справах, по адміністративних правопорушеннях дана інформація там не міститься.
Нагадуємо, що підставами для здійснення адміністративного затримання працівниками поліції є:
- Відсутність військово-облікового документа.
- Неперебування на військовому обліку.
- Ухилення від явки до ТЦК за повісткою.
- Ухилення від проходження військово-лікарської комісії.
- Відмова від вручення повістки.
- Інші порушення правил військового обліку, які передбачені постановою КМУ №1487.
Юридична консультація
Якщо у вас виникли додаткові питання стосовно військового обліку, розшуку, адміністративного затримання, ви можете звернутись за юридичною консультацією до юридичної компанії INSEININ. Наші фахівці активно працюють у сфері військового права та мають значний досвід у вирішенні подібних справ.
В Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері військового обліку. Наші адвокати та юристи забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів.
Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24.
🔐Напишіть нам на:
Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК
Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ
✅ЧИТАТИ БІЛЬШЕ НОВИН ПО ТЕМІ У👉TELEGRAM📲