Практика

Як знятися з військового обліку

Призовники, військовозобовʼязані та резервісти у випадках зміни місця проживання та виїзду на постійне місце проживання за кордон зобовʼязані знятись з військового обліку в ТЦК та СП. Проте часто виникають проблеми стосовно дотримання законності цієї процедури. Для того щоб завершити процедуру виїзду на постійне місце проживання необхідно обовʼязково знятись з військового обліку та здати військово обліковий документ, на що часто можна отримати відмову. Також необхідно розібратись як оскаржити таку відмову у знятті з військового обліку, а також дослідити саму процедуру зняття з військового обліку.

Куди звертатись для того щоб знятись з військового обліку?

Для того щоб знятись з військового обліку необхідно звернутись із відповідною заявою до ТЦК та СП, в якому ви стоїте на військовому обліку, вказати причини зняття з обліку, а також долучити документи, які підтверджують підстави для зняття з обліку.
Саме районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки:
  • організовують та ведуть військовий облік на території адміністративно-територіальної одиниці;
  • здійснюють взяття, зняття або виключення з військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Чи потрібно особисто зʼявлятись до ТЦК та СП для зняття з військово обліку?

Взяття на військовий облік, зняття та виключення з військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів у районних територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки здійснюється за їх особистої присутності . При цьому взяття на військовий облік, зняття або виключення з нього здійснюється за умови наявності паспорта громадянина України та військово-облікових документів.
Районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, органи СБУ, підрозділи Служби зовнішньої розвідки беруть на військовий облік, знімають або виключають з військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, у яких відсутні військово-облікові документи, лише після відновлення зазначених документів.

Зняття з військового обліку у випадку зміни місця проживання

Призовники, військовозобов’язані та резервісти в разі зміни адреси їх місця проживання або інших персональних даних зобов’язані особисто в семиденний строк повідомити про такі зміни відповідним органам, де вони перебувають на військовому обліку.
У разі звернення призовника, військовозобов’язаного або резервіста до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки за новим задекларованим місцем проживання в його військово-облікових документах проставляються відповідні відмітки про взяття на військовий облік за новим місцем проживання.
Для того, щоб стати на військовий облік за новим місце проживання необхідно подати наступні документи:
1.Паспорт громадянина України;
2.Ідентифікаційний код.
3.Витяг з демографічного реєстру за новим місцем проживання.
4.Військово-обліковий документ.

Зняття з військового обліку, у звʼязку з виїздом на постійне місце проживання за кордон

Призовники, військовозобов’язані та резервісти, які вибувають за межі України на постійне місце проживання або на строк більше трьох місяців, направляються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад до відповідного районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки для зняття з військового обліку та вилучення військово-облікових документів.
Зняття з військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які виїжджають за кордон на строк більше трьох місяців, здійснюється після особистого прибуття їх до відповідного районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки з документами, що підтверджують виїзд за кордон.
Призовники, військовозобов’язані та резервісти, які виїжджають за кордон на строк до трьох місяців, з військового обліку не знімаються.
Для того щоб знятись з військового обліку у звʼязку з виїздом на постійне місце проживання за кордон необхідно до ТЦК та СП, в якому ви перебуваєте на військовому обліку, подати заяву про зняття з військового обліку до якої долучити наступні документи:
1.Паспорт громадянина України;
2.Ідентифікаційний код.
3.Витяг з демографічного реєстру.
4.Військово-обліковий документ.
5.Дозвіл з міграційної служби на виїзд на ПМП.
6.Підтверджуючі документи проживання за кордоном (посвідка, віза тощо).

Які проблеми можуть виникнути?

У випадку, якщо ви хочете завершити процедуру виїзду на постійне місце проживання за кордон та знятись з військового обліку - з великою вірогідністю ви отримаєте відмову у знятті. В такому випадку необхідно звернутись за допомогою до військового адвоката, який допоможе завершити цю процедуру.
Якщо у вас виникають труднощі стосовно дотримання процедури зняття з військового обліку краще за все проконсультуватись з військовим адвокатом юридичної компанії INSEININ для уникнення порушення правил ведення війського обліку.
Якщо вам потрібна допомога у складанні заяви про зняття з військового обліку військові адвокати нашої юридичної компанії також зможуть вам допомогти.
Щоб дізнатись деталі та проконсультуватись з адвокатом з приводу зняття з військового обліку достатньо зателефонувати або відправити повідомлення зі всіма необхідними документами на месенджери +380 93 228 01 24, +380 97 507 06 53 (Телеграм чи Вайбер) або залишайте заявку на сайті https://inseinin.com.ua і ми самі вам зателефонуємо. Компанія працює по всій Україні та займається повним супроводом "під ключ".

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ