Практика

Неявка по повістці. Відповідальність за неявку по повістці

Порядок організації підготовки та проведення призову громадян України на строкову військову службу визначається Законом України “Про військовий обов’язок і військову службу”; та нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України. Після набрання чинності Указом Президента України щодо проведення чергового призову призовники, яким надійшла повістка районного (міського) військового комісаріату на прибуття до призовної дільниці для проходження призовної комісії, зобов’язані прибути в пункт і у строк, зазначені в повістці.

ЧИ БУДЬ ЯКЕ ВРУЧЕННЯ ПОВІСТКИ Є ЗАКОННИМ?


Однозначно - ні! Багато громадян, не знаючи тонкощів правомірного вручення повістки, потрапляють в безвихідні ситуації, коли захистити свої права стає значно важче або доводиться робити це в судовому порядку.


У ситуації коли Вам намагаються незаконно вручити повістку чи навпаки це вже зробили потрібно діяти негайно. Якщо Ви вважаєте ці дії незаконними, тобто з порушення Ваших прав і процедури такого вручення. Слід одразу звертатись до відповідних установ та захищати Ваші права.

Якщо Ви не є юридчно обізнанним з цих питань чи не маєте часу. Консультація кваліфікованих юристів компанії INSEININ допоможе Вам зекономити час та нерви відстоюючи Ваші законні права.

ЩО Ж БУДЕ, ЯКЩО НЕ З'ЯВИТИСЯ У ВІЙСЬКОМАТ У ПРИЗНАЧЕНИЙ ЧАС?


Якщо ви не розписалися про отримання повістки, міра відповідальності за неявку в призначений час до військкомату мінімальна. Проте тут слід бути уважним та ознайомитись з усім спектром можливих наслідків.

Якщо ж ви отримали повістку, але не з’явилися, в такому випадку передбачена відповідальність, залежно від ступеню вчиненого правопорушення вона буває:
  • адміністративна
  • кримінальна

= Детальніше про міру відповідальності та порядок дій, що слідує вчинити призовнику для звільнення від покарання, Ви можете дізнатись за консультацією по телефону у спеціалістів юридичної компанії INSEININ

ХТО МОЖЕ ОТРИМАТИ ВІДСТРОЧКУ ВІД АРМІЇ?


Якщо навіть прийшла повістка до армії, слід пам'ятати, що відповідно до Закону України “Про військовий обов'язок та військову службу” (далі – Закон) призовник має право на відстрочку в виключних випадках.

= Детальніше по кожному пункту, а також усі тонкощі вручення повістки і подальших дій після такого вручення для захисту своїх прав. Ви можете дізнать проконсультувавшись у спеціалістів юридичної компанії INSEININ за телефоном +380 (97) 507 06 53.