Військовозобовʼязані, які мають право на відстрочку від мобілізацію мають право офіційно оформити таку відстрочку на підставі та в порядку, який встановлений постановою КМУ №560. Для оформлення відстрочки військовозобовʼязані повинні особисто подати та зареєструвати заяву про надання відстрочки та документи, які підтверджують право на таку відстрочку.
Відповідні документи розглядає у семиденний термін спеціально утворена комісія з питань відстрочки від мобілізації. Члени комісії здійснюють перевірку документів, роблять запити до відповідних органів для підтвердження обставин для відстрочки. Після перевірки приймається рішення про надання відстрочки, яке оформлюється протоколом. Якщо підстави для відстрочки наявні, військовозобовʼязаному видається довідка про відстрочку від мобілізації. У випадку, якщо комісія не вбачає у документах наявності підстав для відстрочки, військовозобовʼязаному видається повідомлення про відмову у відстрочці. У такій відмові зазначаються причини відмови, а також способи її оскарження.
Оскарження відмови у наданні відстрочки до суду
Інколи трапляються випадки, коли комісія протиправно відмовляє у задоволенні заяви на відстрочку. В такому випадку необхідно не гаяти час та негайно звертатись до адміністративного суду з позовною заявою про оскарження такого рішення. Така поспішність повʼязана з тим, що фактично відразу після вручення письмової відмови, військовозобовʼязаного можливо направити на проходження військово-лікарської комісії та мобілізувати на військову службу.
У випадку, якщо така ситуація станеться, відмотати час назад та вдало поновити права фактично не можливо, адже в цей час особа буде перебувати на військовій службі. А звільнення з військової служби буде можливе тільки шляхом скасування наказу про мобілізацію. Саме тому, з метою уникнення незаконної мобілізації, оскаржувати незаконну відмову у наданні відстрочки потрібно відразу після отримання письмової відмови.
Процедура оскарження відмови у наданні відстрочки складається з наступних етапів:
- Отримання письмової відмови у наданні відстрочки.
- Підготовка документів та матеріалів для складання позовної заяви.
- Підготовка та направлення позовної заяви до адміністративного суду.
- Відкриття провадження у справі.
- Участь у судовому процесі.
- Отримання рішення суду з відміткою про набрання законної сили.
- Виконання судового рішення.
Оскаржити відмову у наданні відстрочки можна шляхом звернення з позовною заявою до адміністративного суду за місцем знаходження відповідача або позивача. Суд повинен розглянути справу та прийняти протягом 2 місяців з моменту відкриття провадження у справі, рішення суду набуває законної сили через 30 днів.
Заява про забезпечення позову
Для того, щоб уникнути незаконної мобілізації на час розгляду такої адміністративної справи, є сенс одночасно подати до суду заяву про забезпечення позову. В даній заяві можна попросити суд заборонити районному ТЦК та СП вчиняти дії, пов`язані з прийняттям наказу про призов на військову службу під час мобілізації, на особливий період та відправленням на військову службу під час мобілізації допоки рішення суду не набуде законної сили.
Своєю ухвалою суд може заборонити вчиняти такі дії. Якщо заяву про забезпечення позовну не подавати, військовозобовʼязаного може бути призвано на військову службу під час мобілізації в особливий період, він набуде нового юридичного статусу - військовослужбовця, що унеможливить реалізацію права на відстрочку, у разі встановлення наявності у нього такого права, а також унеможливить виконання рішення суду, якщо його буде прийнято на користь позивача, оскільки надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації особі, яка вже є військовослужбовцем, є неможливим.
Фактично, у разі задоволення позову в справі, не можливо буде виконати рішення суду, що виключає доцільність існування самого такого позову, оскільки в такому випадку суд не надасть ефективного захисту потенційно порушеному праву, що є неприпустимим.
Фактично, у разі задоволення позову в справі, не можливо буде виконати рішення суду, що виключає доцільність існування самого такого позову, оскільки в такому випадку суд не надасть ефективного захисту потенційно порушеному праву, що є неприпустимим.
Юридична допомога
У випадку, якщо вам відмовили у наданні відстрочки ви можете звернутись за консультацією та допомогою до юристів та адвокатів юридичної компанії INSEININ. Наші фахівці мають значний досвід роботи у сфері військового права та зможуть допомогти вам оскаржити незаконні дії районного ТЦК та СП.
В Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері відстрочки від мобілізації. Наші адвокати та юристи забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.
Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24.
🔐Напишіть нам на:
Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК
Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ