Що таке ВЛК?
Військово-лікарська комісія – спеціалізована медична установа, яка створюється на підставі наказу-розпорядження керівника окремого воєнізованого відомства. В Україні діяльність ВЛК підпорядковується тим відомствам, які зареєстровані відповідно до вимог Міністерства юстиції України. Основою їх роботи є проведення військово-лікарської експертизи.Це особливий медичний огляд, в процесі якого проводяться дослідження рівня фізичного розвитку та поточного стану здоров’я особи. Метою таких дій є оцінка придатності до несення обов’язків у військових підрозділах. До уваги беруться основні показники проведених досліджень, результати попередніх оглядів, а також наявність/відсутність хвороб чи інших проблем зі здоров’ям.
В цілому завдання ВЛК полягає в наступному:
- визначення потреби особи в медико-соціальному відновленні та наданні відповідної допомоги;
- встановлення причин та важкості травм чи хвороб;
- визначення стану здоров’я та можливості особи виконувати бойові завдання.
За підсумками проходження медичного огляду військово-лікарська комісія видає письмовий офіційний документ, в якому вказується, придатна чи не придатна особа до виконання військових обов’язків.
Як оскаржити рішення військово-лікарської комісії?
У випадку незгоди військовозобов’язаного або військовослужбовця з рішенням військово-лікарської комісії йому надається законне право оскаржити його. Зробити це можна 2-ма способами.
Позасудовий порядок (адміністративний порядок)
Особам, які незгідні з висновком, то їм надається оскаржувати постанову ВЛК до спеціалізованих медичних установ вищих ступенів.
До них відносяться:
- рішення районних (міських) ВЛК оскаржуються в обласних військово-лікарських комісіях (або м. Київ);
- висновки обласних ВЛК можна оскаржувати в регіональних медичних установах такого типу.
Крім цього, військовозобов’язані можуть оскаржувати постанови комісій будь-яких рівнів в Центральній військово-лікарській комісії. Це медична установа найвищого рівня, яка має компетенцію в управлінні регіональних ВЛК та перегляді висновків військово-лікарських експертиз.
Судовий порядок
Якщо з якихось причин не вдалось врегулювати питання в позасудовому порядку, тоді можна скористатись правом на оскарження рішення ВЛК в суді. Для цього потрібно звернутись у відповідну судову установу. Це має бути окружний адміністративний суд за місцем проживання/перебування позивача або за місцем знаходження відповідача.
При поданні заяви потрібно мати пакет необхідних документів. Основу складає позовна заява, складена відповідно до вимог, встановлених в законодавстві. Крім неї потрібна заява про забезпечення позову (в ній вказується прохання про призупинення рішення ВЛК на час розгляду питання в суді), а також інші документи.
Які нормативно-правові акти регулюють оскарження?
Нормативна база України, яка використовується для врегулювання процедури оскарження рішення ВЛК, наразі представлена цілою низкою актів:
- Кодекс адміністративного судочинства України (вказуються вимоги та порядок оскарження в суді);
- Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України (основою затвердження є наказ Міністра оборони України №402) (в ньому вказується основна інформація про умови та порядок проведення медичних оглядів);
- ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу» (основний акт, що регулює вимоги до військовозобов’язаних та порядок проходження служби);
- ЗУ «Основи законодавства України про охорону здоров’я» (актом керується у своїй діяльності ВЛК).
Крім цього, нормативна база включає декілька спеціальних актів. Йдеться про положення про військово-лікарську експертизу Міністерства оборони України та Положення про військово-лікарську експертизу в системі органів надзвичайних ситуацій.
Що пропонує адвокат по оскарженню рішення ВЛК?
Кваліфіковану допомогу в цьому питанні надає юридична компанія «ІНСЕІНІН». В команді працюють досвідчені військові адвокати, що зможуть розібратись у питанні та надати відповідні послуги. Головною перевагою компанії є професійний супровід оскарження рішення ВЛК «під ключ». В цьому випадку навіть не потрібна участь клієнта. Досвідчений фахівець візьме всі питання на себе.Наші адвокати мають реальні кейси та копії виграшних справ. Пропонуємо ознайомитись з результатами однієї з таких для того щоб відкинути всі сумніви в нашій компетенції. Команді адвокатів вдалося оскаржити висновок госпітальної ВЛК, добитися проведення лікування військовослужбовця та переогляд з наступним визначенням ступеня придатності .
- допомогу в підготовці документів;
- консультації;
- підготовку заяви/позову;
- представництво в суді;
- надсилання адвокатських запитів та ін.
Щоб дізнатись деталі та проконсультуватись з адвокатом, достатньо зателефонувати або відправити висновок ВЛК зі всіма необхідними медичними документами на месенджери +380 93 228 01 24, +380 97 507 06 53 (Телеграм чи Вайбер) або залишайте заявку на сайті https://inseinin.com.ua і ми самі вам зателефонуємо. Компанія працює по всій Україні та займається повним супроводом "під ключ".
Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ