Практика

Оскарження рішення ВЛК (військово-лікарської комісії)

Особи, яких призвали на військову службу, обов’язково проходять огляд у військово-лікарських установах (ВЛК). Військовослужбовці після поранення, проходжені відпустки по лікуванню, а також у зв’язку з погіршенням стану здоров’я також підлягають огляду ВЛК. Це потрібно для того, щоб комісія змогла визначити стан здоров’я та винести рішення про придатність чи непридатність до служби. Проте, на практиці іноді трапляються ситуації, коли військовозобов’язані та військовослужбовці не погоджуються з таким висновком з різних причин. В таких ситуаціях варто розібратись, як відбувається оскарження рішення військово-лікарської комісії та за необхідності звернутись до адвоката.

Що таке ВЛК?

Військово-лікарська комісія – спеціалізована медична установа, яка створюється на підставі наказу-розпорядження керівника окремого воєнізованого відомства. В Україні діяльність ВЛК підпорядковується тим відомствам, які зареєстровані відповідно до вимог Міністерства юстиції України. Основою їх роботи є проведення військово-лікарської експертизи.

Це особливий медичний огляд, в процесі якого проводяться дослідження рівня фізичного розвитку та поточного стану здоров’я особи. Метою таких дій є оцінка придатності до несення обов’язків у військових підрозділах. До уваги беруться основні показники проведених досліджень, результати попередніх оглядів, а також наявність/відсутність хвороб чи інших проблем зі здоров’ям.

В цілому завдання ВЛК полягає в наступному:
  • визначення потреби особи в медико-соціальному відновленні та наданні відповідної допомоги;
  • встановлення причин та важкості травм чи хвороб;
  • визначення стану здоров’я та можливості особи виконувати бойові завдання.

За підсумками проходження медичного огляду військово-лікарська комісія видає письмовий офіційний документ, в якому вказується, придатна чи не придатна особа до виконання військових обов’язків.


Як оскаржити рішення військово-лікарської комісії?

У випадку незгоди військовозобов’язаного або військовослужбовця з рішенням військово-лікарської комісії йому надається законне право оскаржити його. Зробити це можна 2-ма способами.


Позасудовий порядок (адміністративний порядок)
Особам, які незгідні з висновком, то їм надається оскаржувати постанову ВЛК до спеціалізованих медичних установ вищих ступенів.
До них відносяться:
  • рішення районних (міських) ВЛК оскаржуються в обласних військово-лікарських комісіях (або м. Київ);
  • висновки обласних ВЛК можна оскаржувати в регіональних медичних установах такого типу.

Крім цього, військовозобов’язані можуть оскаржувати постанови комісій будь-яких рівнів в Центральній військово-лікарській комісії. Це медична установа найвищого рівня, яка має компетенцію в управлінні регіональних ВЛК та перегляді висновків військово-лікарських експертиз.


Судовий порядок
Якщо з якихось причин не вдалось врегулювати питання в позасудовому порядку, тоді можна скористатись правом на оскарження рішення ВЛК в суді. Для цього потрібно звернутись у відповідну судову установу. Це має бути окружний адміністративний суд за місцем проживання/перебування позивача або за місцем знаходження відповідача.

При поданні заяви потрібно мати пакет необхідних документів. Основу складає позовна заява, складена відповідно до вимог, встановлених в законодавстві. Крім неї потрібна заява про забезпечення позову (в ній вказується прохання про призупинення рішення ВЛК на час розгляду питання в суді), а також інші документи.


Які нормативно-правові акти регулюють оскарження?


Нормативна база України, яка використовується для врегулювання процедури оскарження рішення ВЛК, наразі представлена цілою низкою актів:
  • Кодекс адміністративного судочинства України (вказуються вимоги та порядок оскарження в суді);
  • Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України (основою затвердження є наказ Міністра оборони України №402) (в ньому вказується основна інформація про умови та порядок проведення медичних оглядів);
  • ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу» (основний акт, що регулює вимоги до військовозобов’язаних та порядок проходження служби);
  • ЗУ «Основи законодавства України про охорону здоров’я» (актом керується у своїй діяльності ВЛК).

Крім цього, нормативна база включає декілька спеціальних актів. Йдеться про положення про військово-лікарську експертизу Міністерства оборони України та Положення про військово-лікарську експертизу в системі органів надзвичайних ситуацій.


Що пропонує адвокат по оскарженню рішення ВЛК?

Кваліфіковану допомогу в цьому питанні надає юридична компанія «ІНСЕІНІН». В команді працюють досвідчені військові адвокати, що зможуть розібратись у питанні та надати відповідні послуги. Головною перевагою компанії є професійний супровід оскарження рішення ВЛК «під ключ». В цьому випадку навіть не потрібна участь клієнта. Досвідчений фахівець візьме всі питання на себе.

Наші адвокати мають реальні кейси та копії виграшних справ. Пропонуємо ознайомитись з результатами однієї з таких для того щоб відкинути всі сумніви в нашій компетенції. Команді адвокатів вдалося оскаржити висновок госпітальної ВЛК, добитися проведення лікування військовослужбовця та переогляд з наступним визначенням ступеня придатності .


В рамках нашого супроводу клієнт може розраховувати на:
  • допомогу в підготовці документів;
  • консультації;
  • підготовку заяви/позову;
  • представництво в суді;
  • надсилання адвокатських запитів та ін.
Щоб дізнатись деталі та проконсультуватись з адвокатом, достатньо зателефонувати або відправити висновок ВЛК зі всіма необхідними медичними документами на месенджери +380 93 228 01 24, +380 97 507 06 53 (Телеграм чи Вайбер) або залишайте заявку на сайті https://inseinin.com.ua і ми самі вам зателефонуємо. Компанія працює по всій Україні та займається повним супроводом "під ключ".

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ
2023-02-16 17:29