Практика

Непридатність до високомобільних десантних військ

Військовослужбовці, які проходять військову службу у високомобільних військах (десантно-штурмові війська, морська піхота) підлягають особливому обстеженню військово-лікарської комісії. Часто військовослужбовцям надається висновок про непридатність до високомобільних десантних військ. На практиці виникають питання: що означає подібний висновок та чи можна звільнитись з військової служби маючи такий документ?

Хто може отримати висновок ВЛК про непридатність до високомобільних десантних військ?

Медичний огляд військовослужбовців високомобільних десантних військ для визначення придатності до служби в високомобільних десантних військах проводиться раз на 12 місяців за графами Розкладу хвороб та графою 4 ТДВ "А" або графою 1 ТДВ "Б" залежно від військового звання. Крім того, огляд військовослужбовців високомобільних десантних військ проводиться після повернення їх з військових (цивільних) лікувальних закладів (якщо вони не були оглянуті госпітальною ВЛК) та в необхідних випадках за рішенням командира військової частини на підставі висновку лікаря військової частини або військового (цивільного) лікувального закладу.

Придатність до служби в високомобільних десантних військах військовослужбовців, які мають вагу тіла більше 90 кг, визначається індивідуально.
Визнаними непридатними до ДШВ можуть бути військовослужбовці, які отримали поранення або мають захворювання, які відповідно до медичних критерії підпадають під непридатність до проходження служби у високомобільних військах.

Якщо ви отримали висновок про непридатність до високомобільних десантних військ одночасно має вирішуватись питання про придатність до військової служби в цілому та про виключення з військового обліку за станом здоровʼя.

Чи можна звільнитись або перевестись маючи висновок про непридатність до високомобільних військ?

У випадку, якщо ви отримали висновок про непридатність до високомобільних десантних військ з одночасною непридатністю до військової служби з виключенням з військового обліку - ви маєте право на звільнення з військової служби.

У випадку, якщо непридатність стосується лише служби у високомобільних військах ви маєте право на переміщення до сухопутних військ. Для цього необхідно подати рапорт на переміщення та долучити до нього висновок ВЛК про непридатність.
Непридатність до служби у високомобільних військах
Непридатність до служби у високомобільних військах

Які проблеми можуть виникнути?

Часто виникають проблеми, які стосуються проходження військово-лікарської комісії. А саме ВЛК ставлять висновок, який не відповідає стану здоровʼя військовослужбовця, у такому випадку необхідно скористатись процедурою оскарження висновку військово-лікарської комісії. Також трапляються випадки, що військові частини відмовляють у переміщенні або звільненні незважаючи на висновок ВЛК про непридатність до високомобільних десантних військ. В такому випадку необхідно подавати скаргу до вищестоящого командування або звернутися до суду.

Допомога військового адвоката

У випадку, якщо ви зіштовхнулися з несправедливістю при отриманні висновку ВЛК, який не відповідає стану здоровʼя краще за все звернутись за допомогою до військового адвоката. У випадку, якщо вам відмовляють у переміщені незважаючи на висновок про непридатність до високомобільних військ адвокати юридичної компанії INSEININ допоможуть оскаржити такі дії командира військової частини.

Загалом ми надаємо наступні послуги:
  • оскарження рішення ВЛК під ключ;
  • написання рапорта про направлення на ВЛК;
  • написання рапорта на переміщення до іншої військової частини;
  • написання заяви на переогляд ВЛК;
  • оскарження відмови в переміщенні;
  • дослідження медичних документів;
  • оскарження відмови у звільненні з військової служби.
Якщо ви бажаєте отримати консультацію адвоката стосовно переведення до іншої чатини та оскарження висновку ВЛК достатньо зателефонувати або відправити повідомлення на месенджери +380 93 228 01 24, +380 97 507 06 53 (Телеграм,вайбер, вотс ап, сигнал) або залишайте заявку на сайті https://inseinin.com.ua і ми самі вам зателефонуємо. Компанія працює по всій Україні та займається повним супроводом справи "під ключ".

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ