Військовозобовʼязані, які приживаються на військову службу по мобілізації підлягають обовʼязковому направленню на проходження військово-лікарської комісії для встановлення ступеню придатності до військової служби. В даній статті розберемось з питанням, кого можуть направити на проходження ВЛК, та що можна очікувати після завершення медичного огляду.
Кого можуть направити на проходження ВЛК
Резервістам та військовозобов’язаним, які підлягають призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, за рішенням керівника районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки видається направлення на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду.
Тобто, в першу чергу підлягають направленню на медичний огляд особи, які перебувають на обліку військовозобовʼязаних. Призовники у свою чергу не підлягають переогляду ВЛК.
Направлення на проходження ВЛК можуть отримати:
- Військовозобовʼязані віком від 25 до 60 років, які не мають підстав для відстрочки від мобілізації.
- Чоловіки віком від 18 до 25 років, які перебувають на обліку військовозобовʼязаних та не мають відстрочки.
- Жінки, які стають на облік військовозобовʼязаних.
- Військовозобовʼязані, які звернулись в ТЦК та СП з метою постановки на облік, виготовлення військово-облікового документа .
- Військовозобовʼязані, які втратили право на відстрочку.
Не підлягають направленню на ВЛК:
- Чоловіки, які перебувають на обліку призовників.
- Військовозобовʼязані, які звертаються до ТЦК та СП з метою оформлення відстрочки.
- Військовозобовʼязані, які звертаються в ТЦК та СП з метою уточнення даних до 16 липня 2024 року.
- Військовозобовʼязані, які оформили відстрочку від мобілізації.
- Чоловіки, які були виключені з військового обліку на підставі ч.6 ст.37 Закону "Про військовий обовʼязок та військову службу".
Що відбувається після проходження ВЛК?
У випадку, якщо ВЛК встановить, що військовозобовʼязаний є придатним до військової служби районний ТЦК та СП має право вручити повістку на відправку на військову службу. У випадку наявності підстав для відстрочки мобілізація не відбувається, а сам військовозобовʼязаний має право подати заяву на відстрочку разом з документами, які підтверджують на це право. Після розгляду заяви військовозобовʼязаному надається довідка про відстрочку від мобілізації.
У випадку, якщо ТЦК та СП відмовляє у прийомі заяви на відстрочку або відмовляє у наданні відстрочки такі рішення можливо оскаржувати до суду. Видання повістки на відправку без попереднього розгляду питання наявності підстав для відстрочки є не законним. Лише у випадку, якщо такий військовозобовʼязаний напише добровільну згоду його можуть мобілізувати.
Військовозобовʼязані, які не мають підстав для відстрочки та визнанні придатними підлягають мобілізації, законних підстав для відмови немає. У випадку відмови від повістки на відправку може бути складений акт про відмову від вручення повістки, а самого військовозобовʼязаного можуть притягнути до кримінальної відповідальності за ухилення від мобілізації по 336 статті КК України.
Допомога військового адвоката
У випадку, якщо у вас залишились додаткові питання стосовно мобілізації після проходження ВЛК ви можете звернутись за консультацією до юристів та адвокатів юридичної компанії INSEININ. Якщо ви стикнулись з незаконними діями працівників районного ТЦК та СП або незаконною мобілізацією ми також зможемо допомогти вам.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері відстрочки від мобілізації. Наші адвокати та юристи забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.
Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24.
🔐Напишіть нам на:
Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК
Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ