Практика

Відмова у бронюванні через порушення правил військового обліку

Відмова у бронюванні через порушення правил військового обліку
Наразі підприємства можуть здійснювати бронювання співробітників виключно засобами порталу "ДІЯ". Процедура здійснення такого бронювання відбувається на підставі Порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час, який затверджений постановою КМУ №76. Деякі підприємства активно стикаються з проблемою, коли після подачі списків на бронювання, деяким співробітникам надходить відмова у бронюванні. Причиною відмови є порушення військовозобовʼязаним співробітником правил військового обліку. В даній статті юристи юридичної компанії INSEININ детально дослідили, чи є така відмова у бронюванні законною та як забронювати співробітника, який перебуває в розшуку.

Чи можна забронювати співробітника, який перебуває в розшуку?

Порядком бронювання військовозобовʼязаних чітко встановлено, що співробітники, які перебувають у розшуку не підлягають бронюванню та взяттю на спеціальний військовий обліку заброньованих осіб. Відповідно до п.29 порядку переведення військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік на строк дії відстрочки здійснюється автоматично у разі, коли військовозобов’язаний перебуває на військовому обліку, працевлаштований офіційно, уточнив військово-облікові дані та не перебуває у розшуку.
У разі, якщо в електронному військово-обліковому документів міститься відмітка про порушення правил військового обліку, це означає, що такий військовозобовʼязаний знаходиться у розшуку ТЦК за вчинення адміністративного правопорушення, яке передбачене ст.210 або 210-1 КУпАП. Відповідно ті військовозобовʼязані, які мають таку позначку не зможуть бути заброньованими за підприємством.

Як зняти розшук з метою бронювання?

Причинами розшуку є порушення військовозобовʼязаним правил військового обліку. Зокрема це може бути неявка за повісткою, ухилення від проходження ВЛК або призову на військову службу. Після виявлення даного правопорушення працівники ТЦК звертаються до органів поліції з метою розшуку порушника та доставлення його для складання протоколу про вчинення адміністративного правопорушення.
Зняття розшуку відбувається виключно після притягнення правопорушника до адміністративної відповідальності, а це можливо тільки за особистої присутності та складання протоколу про вчинення правопорушення. Працівники ТЦК знімають відмітку про розшук тільки після складання протоколу, винесення постанови та сплати військовозобовʼязаним грошового штрафу. Наразі не існує механізму дистанційного притягнення до відповідальності, а відповідно не можна зняти розшук без особистої присутності військовозобовʼязаного. Детальніше стосовно зняття розшуку можна прочитати тут.

Юридична підтримка

Якщо ви потребуєте юридичної допомоги або консультації з питань розшуку, мобілізації або оформлення відстрочки, ви можете звернутись до фахівців юридичної компанії INSEININ. Наші юристи щоденно стикаються з проблемами, які повʼязані з військовим обліком та мають значний досвід у вирішенні подібних справ.
В Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері військового обліку. Наші адвокати та юристи забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24.

🔐Напишіть нам на:

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ

✅ЧИТАТИ БІЛЬШЕ НОВИН ПО ТЕМІ У👉TELEGRAM📲