Практика

Виїзд за кордон батька, який самостійно виховує дитину

В період дії військового стану перетин державного кордону чоловіками віком від 18 до 60 років є обмеженим. Виїжджати за кордон мають право лише особи, які мають підстави для відстрочки від призову на військову службу. Однією з підстав для виїзду є самостійне виховання батьком дитини. Проте не завжди прикордонникам вдається довести той факт, що ви дійсно є батьком-одинаком та самостійно виховуєте дитину.

Процедура виїзду на підставі самостійного виховання дитини батьком

В першу чергу необхідно подбати про документи, які підтверджують факт того, що ви самостійно виховуєте дитину.
Такими документами можуть бути:
 • свідоцтво про смерть матері дитини;
 • рішення суду про позбавлення матері батьківських прав;
 • рішення суду про визнання матері померлою або безвісти пропавшою;
 • рішення суду про встановлення факту самостійного виховання дитини.

Проте інколи трапляються випадку, що матір дитина фактично самоусувається від виховання дитини, не виконує материнські обовʼязки, не забезпечує дитину - не бере участі у вихованні дитини. Матір дитини, яка самоусунулась від виховання дитини фактично може знаходитись в іншій місцевості, мати іншу сімʼю або перебувати за кордоном. В такому випадку батько фактично є особою, яка самостійно виховує дитину та може набути право на виїзд за кордон.

Як довести, що батько самостійно виховує дитину?

Якщо батько фактично є одноособовим вихователем дитини, то цей факт можна довести та юридично закріпити рішенням суду про встановлення факту, який має юридичне значення.
Документами, які підтверджують самостійне виховання дитини можуть бути:
 • рішення суду про розлучення зі встановленням місця проживання дитини;
 • нотаріально посвідчений Договір про участь у вихованні дитини;
 • договір оренди житлового приміщення;
 • довідка про осіб, що спільно проживають;
 • акт обстеження житлово-побутових умов;
 • документи, що матір дитини перебуває за кордоном.
Для того щоб отримати таке рішення необхідно звернутись до місцевого суду із заявою про встановлення факту самостійного виховання дитини, до заяви до додати документи, які підтверджують дані обставини. Детільніше читайте тут.

Перетин кордону, на підставі самостійного виховання дитини

Після отримання рішення суду про встановлення факту самостійного виховання дитини, необхідно оформити відстрочку. Для цього необхідно написати та подати до РТЦК та СП заяву про надання відстрочки та долучити до неї рішення суду про встановлення факту самостійного виховання дитини віком до 18 років. Після отримання відмітки про відстрочку у військово-обліковому документі ви можете перетнути державний кордон.

Допомога військового адвоката

Якщо ви маєте підстави для перетину державного кордону, а саме самостійно виховуєте дитину віком до 18 років і бажаєте законно отримати дозвіл на виїзд військовий адвокат юридичної компанії INSEININ допоможе вам в даному питання.
Ми можемо допомогти вам в наступних питаннях:
 • збір документів для виїзду;
 • отримання рішення суду про встановлення факту самостійного виховання дитини;
 • супровід отримання відстрочки у ТЦК та СП;
 • супровід перетину кордону.
Щоб дізнатись деталі та проконсультуватись з адвокатом, достатньо зателефонувати або відправити повідомлення зі всіма необхідними документами на месенджери +380 93 228 01 24, +380 97 507 06 53 (Телеграм чи Вайбер) або залишайте заявку на сайті https://inseinin.com.ua і ми самі вам зателефонуємо. Компанія працює по всій Україні та займається повним супроводом "під ключ".

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ