Практика

Відстрочка від мобілізації по догляду за інвалідом, особою похилого віку

Відстрочка на підставі догляду за особою
В період дії військового стану здійснюється призов на військову службу військовозобовʼязаних осіб, які перебувають у резерві. Проте не всі такі особи підлягають мобілізації, відстрочка від призову надається військовозобовʼязаним, які здійснюють постійний сторонній догляд за інвалідом або особою похилого віку. Проте часто виникають проблеми на етапі оформлення такого догляду та отримання відповідних документів, а також при поданні документів до ТЦК для отримання відстрочки від призову на військову службу.

Хто має право на відстрочку, у звʼязку зі здійсненням догляду?

Право на відстрочку від мобілізації мають особи, які:
  • зайняті постійним стороннім доглядом за дружиною, особою з інвалідністю І-ІІ групи або особою яка потребує такого догляду, у звʼязку з наявними захворюваннями;
  • мають батьків або батьків дружини, які потребують постійного стороннього догляду на непрофесійній основі.
Для того, щоб мати право на отримання відстрочки необхідно зібрати необхідні документи, які підтверджують факт здійснення постійного стороннього догляду за особою.

Як оформити постійний сторонній догляд за особою?

В першу чергу необхідно вияснити чи потребує сама особа догляду. Для цього необхідно звернутися до медичного закладу (комунального закладу охорони здоровʼя) для отримання довідки про необхідність здійснення постійного стороннього догляду за особою на непрофесійній основі (довідка ЛКК).

У випадку отримання такої довідки можна звернутись до органів місцевого самоврядування для оформлення догляду за такою особою на підставі виданої довідки ЛКК.
Тобто підтверджуючими документами здійснення особою догляду є:
  • довідка ЛКК про необхідність здійснення постійного стороннього догляду;
  • акт встановлення факту здійснення постійного стороннього догляду;
  • посвідчення, довідки про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд;
  • акт обстеження житлово-побутових умов сімʼї.

Стосовно кого можна встановити постійний сторонній догляд?

Оформляти постійний сторонній догляд можливо за членами родини, з яким ви повʼязані спільним побутом та проживаєте в одній оселі. Членами родини є не тільки близькі родичі, але й інші родичі чи особи, які не перебувають з особою у безпосередніх родинних зв'язках (брати, сестри дружини; неповнорідні брати і сестри; вітчим, мачуха; опікуни, піклувальники, пасинки, падчерки й інші). Детальніше читайте тут.
Загалом встановлювати постійний сторонній догляд можна стосовно:
  • Особи з інвалідністю з дитинства/дитина з інвалідністю до 18 років
  • Особи з інвалідністю І групи/особа, яка досягла 80-річного віку
  • Особи з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду
  • Громадян похилого віку, особи з інвалідністю, діти з інвалідністю, хворі, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги.

Як отримати відстрочку на підставі здійснення догляду?

У випадку наявності всіх необхідних документів для отримання відстрочки від призову на військову службу необхідно написати заяву про надання відстрочки та подати до районного ТЦК та СП, в якому особа перебуває на військовому обліку. Така заява разом з додатками подається особисто військовозобовʼязаним.
Варто звернути увагу, що питання надання відстрочки ініціюється виключно військовозобовʼязаним, який повинен повідомити ТЦК та СП про зміну сімейних обставин та про виникнення права на відстрочку протягом 7 днів.
ТЦК та СП розглядає таку заяву разом з документами протягом 30 днів. За результатами особу буде повідомлено про надання відстрочки та за потреби у військово-обліковому документі може бути зроблений запис про надання відстрочки та про строки її дії.

Допомога військового адвоката

Військові адвокати юридичної компанії INSEININ здійснюють підтримку осіб, які хочуть отримати відстрочку від призову на військову службу. До нас ви можете звернутись за консультацією стосовно процедури оформлення постійного стороннього догляду за особою, написання заяви та отримання відстрочки в ТЦК та СП. У випадку відмови вам у наданні відстрочки - ми допоможемо вам її оскаржити в суді.
Якщо ви бажаєте замовити консультацію військового адвоката стосовно офомлення постійного стороннього догляду за особою або вам потрібна допомога в отриманні відстрочки від призову достатньо зателефонувати або відправити повідомлення на месенджери +380 93 228 01 24, +380 97 507 06 53 (Телеграм,вайбер, вотс ап, сигнал) або залишайте заявку на сайті https://inseinin.com.ua і ми самі вам зателефонуємо. Компанія працює по всій Україні та займається повним супроводом справи "під ключ".

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ