Практика

Супровід за кордон особи, яка потребує постійного догляду

У звяʼзку з повномасштабною війною на території Україні та оголошеним військовим станом виїзд за кордон військовозобовʼязаних осіб віком від 18 до 60 років обмежений. Тобто право на перетин кордону мають лише певні категорії осіб, у випадках, які чітко передбачені законодавством. Наразі таке право мають особи, які здійснюють постійний сторонній догляд за особами з інвалідністю І-ІІ групи. Тому необхідно вияснити: за яких умов відбувається перетин кордону на підставі супроводу особи, яка потребує постійного догляду та які документи для цього необхідні.

Хто може перетинати кордон на підставі супроводу особи, яка потребує догляду?

На даній підставі військовозобовʼязані можуть виїжджати за межі України лише у випадку наявності документів, які підтверджують здійснення постійного стороннього догляду за особою, яка має І або ІІ групу інвалідності. Тобто фактично особа має бути доглядальником інваліда, який перетинає кордон.

Оформлення догляду відбувається на підставі довідки лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) про те, що особа з інвалідністю потребує постійного стороннього догляду на непрофесійній основі. Детальніше як отримати довідку ЛКК тут.

Оформити догляд за інвалідом можуть лише члени родини. Членами сім'ї є, зокрема особи, які постійно з ним мешкають і ведуть спільне господарство. До таких осіб належать не тільки близькі родичі (рідні брати, сестри, онуки, дід і баба), але й інші родичі чи особи, які не перебувають з особою у безпосередніх родинних зв'язках (брати, сестри дружини (чоловіка); неповнорідні брати і сестри; вітчим, мачуха; опікуни, піклувальники, пасинки, падчерки й інші).

Догляд за особою з інвалідністю підтверджується посвідченням, довідкою про отримання компенсації на догляд або документів, що підтверджують інвалідність, та акта встановлення факту здійснення догляду. Детальніше стосовно як отримати догляд за особою тут.

Тобто для перетину кордону на підставі супроводу особи, яка потребує постійного стороннього догляду необхідно мати наступні документи:
  • довідка медико-соціальної експертної комісії про інвалідність особи;
  • пенсійне посвідчення;
  • довідка ЛКК про необхідність здійснення постійного стороннього догляду;
  • акт встановлення факту здійснення постійного стороннього догляду;
  • посвідчення, довідки про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд;

Чи можна перетинати кордон самостійно, без особи, яка потребує догляду?

Перетин кордону відбувається лише у супроводі особи з інвалідністю, яка потребує догляду. Лише у випадку, якщо така особа вже перебуває за кордоном може відбуватися виїзд за кордон без неї за наявності довідки з дипломатичної установи про перебування такої особи на консульському обліку в країні перебування.
Також існує вимога стосовно повернення на територію України. Це має відбуватися також разом з особою, яка потребує догляду.

Консультація військового адвоката

Якщо вам потрібна усна консультація або консультація з ознайомленням з документами військові адвокати юридичної компанії INSEININ можуть надати вам таку допомогу. Ми займаємось питання, які стосуються порядку перетину державного кордону у військовий стан. У випадку, якщо вам відмовляють в перетині державного кордону - наші фахівці допоможуть оскаржити таку відмову.
Якщо ви бажаєте замовити консультацію військового адвоката стосовно перетину кордону на підставі супроводу особи з інвалідністю достатньо зателефонувати або відправити повідомлення на месенджери +380 93 228 01 24, +380 97 507 06 53 (Телеграм,вайбер, вотс ап, сигнал) або залишайте заявку на сайті https://inseinin.com.ua і ми самі вам зателефонуємо. Компанія працює по всій Україні та займається повним супроводом справи "під ключ".

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ