Практика

Рапорт на відмову від виконання бойового завдання

Військовослужбовці Збройних сил під час військової служби виконують накази вищестоящого командування. Накази можуть доноситись до особового складу шляхом зачитування бойового розпорядження усно або наданням письмового варіанту такого розпорядження безпосередньо військовослужбовцям. Відповідно до статуту ЗСУ підлеглі повинні беззастережно підкорятися наказам та бойовим розпорядженням вищого командування. У випадку явної непокори може наставати кримінальна відповідальність за ст.402 КК. Проте інколи трапляються випадки, коли військовослужбовець з різних обʼєктивних причин не може виконати бойове розпорядження.
Причинами відмови може бути: морально-психологічний стан, злочинність наказу, відсутність матеріального забезпечення відповідно до штатного розпису, стан здоровʼя.
В такому випадку необхідно грамотно та юридично правильно написати рапорт про відмову від виконання бойового завдання, який буде розглядатися органами слідства та судом, у випадку відкриття кримінального провадження по факту відмови.

Як має виглядати рапорт на відмову від виконання бойового завдання?

Рапорт на відмову від виконання бойового завдання є важливим юридичним документом. Від правильності складання рапорту безпосередньо залежить доля військовослужбовця, він буде розглядатися як найважливіший доказ на можливому майбутньому судовому процесі. Саме тому за допомогою в складані рапорту краще всього звернутись до військового адвоката, який знається на своїй справі. У відмові необхідно максимально точно пояснити причини відмови від виконання наказу, якщо вам відомі факти, які виправдовують вас про них також необхідно обовʼязково зазначити. В рапорті необхідно точно зазначати обставини справи: чи було доведено до вам бойове розпорядження та чи можете ви його виконати, якщо ні то по яких причинах.

Куди подавати рапорт на відмову від виконання бойового розпорядження?

Підписаний рапорт краще всього подавати в двох екземплярах безпосередньо до свого командира або в стройову вашої військової частини. Необхідно прослідкувати щоб рапорт було зареєстровано та присвоєно реєстраційний номер.

Коли потрібна допомога військового адвоката?

За складанням рапорту на відмову від виконання бойового наказу краще відразу звертатись до військового адвоката, який займається справами непокори. Також перед написанням такого документу краще всього поговорити зі спеціалістом для отримання практичних порад, щоб уникнути кримінального переслідування в майбутньому. Якщо вам відомі факти зловживання службовим становищем посадових осіб або інші проблеми, які унеможливлюють виконання вами такого наказу - військовий адвокат може допомогти вам у зборі доказів.
Адвокати юридичної компанії INSEININ мають вагомий досвід у справах щодо відмови від виконання бойового наказу та можуть допомогти вам у написанні рапорту. Також у випадку якщо стосовно вас ведеться службове розслідування або відкрито кримінальну справу по ст.402 ми також можемо вам допомогти.
Військовий адвокат юридичної компанії INSEININ може надати вам послуги:
  • консультація з приводу написання рапорту на відмову від виконання бойового наказу.
  • складання рапорту на відмову від виконання бойового наказу.
  • зразок рапорту на відмову від виконання бойового наказу.
  • захист на військовослужбовця на досудовому розслідування у кримінальній справі.
  • представництво інтересів на суді.
Якщо ви бажаєте замовити рапорт на відмову від виконання бойового наказу або проконсультуватись з нашим адвокатом, достатньо зателефонувати або відправити повідомлення на месенджери +380 93 228 01 24, +380 97 507 06 53 (Телеграм чи Вайбер) або залишайте заявку на сайті https://inseinin.com.ua і ми самі вам зателефонуємо. Компанія працює по всій Україні та займається повним супроводом кримінальної справи "під ключ".

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ