Практика

Відмова у переведені (переміщені) до іншої військової частини: в яких випадках можливо оскаржити

Відмова  у переведені (переміщені) до іншої військової частини: в яких випадках можливо оскаржити
Часто військовослужбовці, які проходять службу по мобілізації або по контракту проявляють ініціативу переміститись для проходження військової служби до іншої військової частини або на іншу посаду. Якщо причиною переведення є власне бажання військовослужбовця, то рішення стосовно даного питання приймається командиром військової частини.

Проте інколи командир частини зобовʼязаний перевести військовослужбовця на іншу посаду або в іншу військову частину.
Це відбувається у наступних випадках:
  • якщо військовослужбовець отримав висновок ВЛК непридатний до служби у Десантно-штурмових військах, плавскладі, морській піхоті, спецспорудах . В такому випадку переміщення може відбуватись до військових частин сухопутних військ, ТЦК та СП, навчальних центрів.
  • у разі визнання ВЛК військовослужбовця обмежено придатним до військової служби та непридатним до військової служби за військовою спеціальністю. Командир (начальник) від командира окремої військової частини, йому рівних та вище, перед переміщенням військовослужбовця на іншу посаду, для визначення можливості військовослужбовця за станом здоров’я на посаді виконувати обов’язки військової служби, може направити його на медичний огляд ВЛК із обов’язковим зазначенням у направленні мети медичного огляду ВЛК - визначення придатності до військової служби за військовою спеціальністю (із зазначенням посади, на яку переміщується військовослужбовець, виду, роду військ (сил)).
Для того, щоб ініціювати процедуру переміщення військовослужбовцю необхідно подати рапорт на переміщення з вказівкою на підставою, за якою ця процедура повинна відбутись. До рапорту також можна подавати відношення до частини, в якій військовослужбовець бажає проходити військову службу в майбутньому. У випадку відсутності відношення питання переведення вирішується на розсуд командира.

Що робити у випадку відмови в переведені до іншої частини

В деяких випадках відмову командира в переводі до іншої військової частини можливо оскаржити, а у деяких ні. Якщо причиною переведення є власне бажання то на жаль оскаржити відмову в переміщені немає ніяких юридичних підстав.

У випадку ж, якщо військовослужбовець за наявності висновку ВЛК про непридатність до ДШВ бажає перевестись в сухопутні війська то відмова командира в переміщені є незаконною та підлягає оскарженню. Це ж саме застосовується у випадку наявності висновку ВЛК про непридатність до проходження військової служби за конкретною військовою посадою.

В таких випадках в першу чергу краще за все отримувати письмову відмову командира із вказаними причинами відмови. За наявності такої відмови можливо звернутися зі скаргою до вищестоящих органів: Оперативне командування, Командування десантно-штурмових військ, Міністерство Оборони України. Також можливо звернутися до адміністративного суду зі скаргою.

Допомога військового адвоката

Якщо у вас залишились питання стосовно процедури переміщення військовослужбовця до іншої військової частини та оскарження відмови у переведенні ви можете звернутись за консультацією до юристів юридичної компанії INSEININ. Також у випадку, якщо ви отримали протиправну відмову у переведенні наші адвокати можуть допомогти оскаржити такі незаконні дії в адміністративному порядку або через суд.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері переміщення військовослужбовців до іншої військової частини. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ