Практика

Бронювання працівників критичної інфраструктури

Бронювання працівників критичної інфраструктури
Підприємства, установи і організації, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період мають право на бронювання своїх працівників та отримання відстрочки від мобілізації в період дії військового стану. Такі юридичні особи мають право на бронювання тільки за наявності рішення про визначення підприємства критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період (далі - Рішення).

Прийняття рішення здійснюється центральним органом виконавчої влади, іншим державним органом, органом державного управління, юрисдикція якого поширюється на всю територію України, за відповідною сферою управління та галуззю національної економіки або обласною, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями, або обласною, Київською та Севастопольською міськими військовими/військово-цивільними адміністраціями (у разі їх утворення) на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці. Для того щоб отримати позитивне рішення підприємство повинне відповідати критеріям, які встановлені постановою КМУ №76. Детальніше стосовно критеріїв та порядку визнання підприємства критичним для економіки читати тут.
У випадку наявності рішення про визначення підприємства критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період таке підприємство повинне подати список військовозобовʼязаних до центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у відповідній сфері, або відповідної обласної, Київської та Севастопольської міської держадміністрації, або відповідної обласної, Київської та Севастопольської міської військової/військово-цивільної адміністрації (у разі її утворення), на території юрисдикції якої вони розташовані.
Також необхідно додати довідку про кількість військовозобовʼязаних та обгрунтування. В обґрунтуванні зазначається:
  • дата прийняття і номер рішення центрального органу виконавчої влади, іншого державного органу, органу державного управління, юрисдикція якого поширюється на всю територію України (за відповідною сферою управління та галуззю національної економіки), або обласної, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, або обласної, Київської та Севастопольської міських військових/військово-цивільних адміністрацій (у разі їх утворення) про визначення підприємства, установи і організації критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період або рішення МЗС чи Секретаріату Кабінету Міністрів України про затвердження переліку таких підприємств;
  • інформація про відповідність облікових даних військовозобов’язаних, зазначених у списку, їх військово-обліковим документам.
Важливо! Не всі працівники мають право на бронювання. Військовозобовʼязані, які вже оформили відстрочку за іншими підставами, мають дефіцитні військово-облікові спеціальності (ВОС) або застралі військово-облікові документи бронюванню не підлягають. Детальніше стосовно того, хто не підлягає бронюванню читати тут.
Органи до яких направляються списки з документами подають їх у строк не більше ніж п’ять робочих днів з дня отримання списку на погодження Генеральному штабу Збройних Сил. Такі списки розглядаються щодо повноти заповнення та наявності обґрунтувань Генеральним штабом Збройних Сил (СБУ, Службою зовнішньої розвідки) у строк не більше ніж 10 робочих днів з дня їх отримання. Генеральний штаб Збройних Сил (СБУ, Служба зовнішньої розвідки) подає погоджені відповідно до абзацу першого цього пункту списки до Мінекономіки.
Мінекономіки приймає у строк не більше ніж п’ять робочих днів з дня отримання зазначених списків рішення про бронювання військовозобов’язаних. З метою оформлення військовозобов’язаним відстрочок Мінекономіки надсилає рішення про бронювання військовозобов’язаних органам державної влади, іншим державним органам, якими подано списки, а також Генеральному штабу Збройних Сил (СБУ, Службі зовнішньої розвідки).
Орган державної влади, інший державний орган, орган місцевого самоврядування, підприємство, установа і організація видає військовозобов’язаному витяг із зазначеного рішення за формою
Витяг, завірений підписом керівника та печаткою (у разі її наявності) відповідного органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи чи організації, є документом, що підтверджує надання військовозобов’язаному відстрочки.

Консультація адвоката з питань бронювання

Якщо у вас залишились додаткові питання стосовно бронювання військовозобовʼязаних працівників ви можете звернутись за консультацією до юристів та адвокатів юридичної компанії INSEININ, які займаються бронювання. Наші спеціалісти надають як консультативні послуги, так і супровід фізичних осіб та корпоративних клієнтів.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері бронювання військовозобовʼязаних на підприємстві. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ