Практика

Термін проходження ВЛК при мобілізації

Термін проходження ВЛК при мобілізації
Військовозобовʼязані під час уточнення військово-облікових даних проходять військово-лікарську комісію (ВЛК) для встановлення ступеня придатності до військової служби. Для проходження ВЛК військовозобовʼязаному надавалося направлення для проходження медичних оглядів, проведення лабораторних та інструментальних досліджень.

Раніше відбувалося затягування проходження медичного огляду, адже військовозобовʼязані не поспішали на медичний огляд та дослідження, що значно ускладнювало процедуру мобілізації та уточнення військово-облікових даних.

Задля прискорення процедури проходження ВЛК Нацслужбою здоров’я було встановлені чіткі строки проходження військово-лікарської комісії:
  • проведення медичних оглядів щодо придатності до військової служби — не більше як 4 робочі дні;
  • проведення лабораторних досліджень — не більш як 3 робочі дні;
  • проведення інструментальних досліджень — не більш як 3 робочі дні.

Чи може бути відповідальність за порушення строків проходження військово-лікарської комісії?

Якщо військовозобовʼязаний умисно затягує процедуру проходження ВЛК з метою уникнення призову на військову службу може наставати відповідальність за ст. 210-1 КУпАП порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

У випадку злісного ухилення від проходження ВЛК може наставати відповідальність за ст.336 Кримінального кодексу.

Детальніше стосовно відповідальності читати тут.

Допомога військового адвоката

Якщо у вас залишились питання стосовно проходження військово-лікарської комісії та ухилення від призову на військову служби ви можете проконсультуватись з військовими адвокатами юридичної компанії INSEININ. Наші спеціалісти також здійснюють оскарження висновку ВЛК, незаконного призову на військову службу.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері оскарження висновку ВЛК та захисту військовозобовʼязаних. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ