МІГРАЦІЙНИЙ АДВОКАТ

Отримання дозволу з ТЦК на виїзд за кордон

Перетин державного кордону в період дії військового стану та процедура отримання "дозволу на виїзд за кордон"
Отримання дозволу з ТЦК на виїзд за кордон

На жаль, з посиленням мобілізаційних заходів в країні під час дії військового стану, все частіше почали виникати проблеми з перетином кордону для чоловіків, військовозобовʼязаних. Про це останні тижні почали багато писати та навіть публікувати відео з відмовами митниками в перетині та мітингах на кордоні.

Хоча, до цього періоду часу, це питання уже було чітко врегульовано законодавством, а саме Постановою №57 "Правил перетинання державного кордону громадянами України". Цей законодавчий документ не містить конкретної інформації щодо обовʼязкового наявного дозвільного документу з ТЦК та СП (територіальний-центр комплектування та соціальної підтримки, у минулому "військкомат") на перетин державного кордону в період дії військового стану та процедури отримання так-званого "дозволу на виїзд за кордон".

Дані про такий дозвіл фігурують лише у ЗМІ та у деяких неофіційних джерелах приватних користувачів. Ми в юридичній компанії INSEININ маючи доступу до новітньої інформації на пряму від наших клієнтів, можемо прокоментувати цю справу як субʼєктивний фактор контролюючої особи. Дане діяння є незаконним, рівно як і відмова в перетині кордону за фактом відсутності Дозволу на перетин кордону з ТЦК та СП за місцем реєстрації. Важливо зазначити, що факт наявності підстави для відстрочки чи відсутності такої в порядку статті 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" не може впливати на право перетину кордону.

Тем не менше, для отримання можливості виїзду за кордон існують різні документи котрі прямо вимагаються законодавцем. Тому за посиланням Держприкордонсужби ви можете особисто ознайомитись з вимогами та документами як надають право на перетин кордону у деяких особливих випадках.

Зазвичай цей процес за належного контролю міграційними співробітниками або спеціальними органами є безпроблемним. Проте якщо у вас усе ж виникли проблеми, та вимагають неіснуючі документи, або відмовляють в праві перетнути кордон потрібно отримати письмову відмову. В подальшому її можна ефективно оскаржити до керівника митниці або до суду.

Ми рекомендуємо звернутися безпосередньо до відповідних кваліфікованих адвокатів Юридичної компанії INSEININ для консультації з приводу документі і підстав за котрими ви плануєте виїжджати. Вам нададуть актуальну інформацію про необхідні документи, процедури та інші деталі, пов'язані із здійсненням подорожі за кордон.
Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ