Практика

Звільнення з військової служби на підставі інвалідності дружини 3 групи

Військовослужбовці, які проходять військову службу мають право на звільнення, у звʼязку з наявністю дружини з інвалідністю ІІІ групи. Проте на практиці часто виникають проблеми коли військова частина відмовляє у задоволенні рапорта на звільнення, говорячи про те, що для звільнення не достатньо правових підстав. Для вирішення цієї проблеми пропонуємо прочитати цю статтю.

Чи можна звільнитися з військової служби, у звʼязку з наявністю дружини з інвалідністю 3 групи?

Так, військовослужбовці, які проходять військову службу по мобілізації мають право на звільнення при наявності дружини з інвалідністю ІІІ групи. Для цього необхідно написати рапорт на звільнення до якого потрібно долучити документи, які підтверджують дані обставини.
До рапорту на звільнення необхідно долучати:
  • копію довідки МСЕК про інвалідність дружини;
  • копію пенсійного посвідчення;
  • копію паспорта та ідентифікаційного коду дружини;
  • копію свідоцтва про шлюб.
Рапорт на звільнення має чітко описувати підству для звільнення та містити перелік документів, які ви до нього долучаєте. У звʼязку з тим, що в багатьох випадках військовослужбовцям відмовляють у звільненні на підставі наявності дружини з інвалідністю ІІІ групи краще всього замовити написання рапорта на звільнення у військового адвоката.

Чому відмовляють у звільненні на підставі інвалідності дружини 3 групи?


В багатьох випадках командування військової частини не погоджує рапорти на звільнення у звʼязку з наявністю дружини з інвалідністю 3 групи. Це повʼязано з неправильним правозастосуванням та тлумаченням закону.
Наприклад інколи в таких відмовах повідомляють: оскільки підставою для звільнення з військової служби є наявність дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю 1 чи 2 групи, то це означає, що для звільнення позивача з військової служби необхідна сукупність двох підстав - наявність дружини із числа осіб з інвалідністю та одного із батьків (своїх чи дружини) із числа осіб з інвалідністю 1 чи 2 групи.
Також причиною відмови може бути те, що військова частина говорить, що для звільнення необхідно мати лише дружину з інвалідністю І або ІІ групи.
І в першому і у другому варіанті така відмова у задоволенні рапорту є протиправно.

Чому відмова у задоволенні рапорта на звільнення на підставі інвалідності дружини 3 групи є протиправною?

Пунктом 2 частини четвертої статті 26 Закону визначено, що військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, звільняються з військової служби під час воєнного стану на підставах: г) через такі сімейні обставини або інші поважні причини (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу):- у зв`язку з наявністю дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи;

Це значить, що звільнитися можна:
1) у зв`язку з наявністю дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю (І, ІІ ІІІ групи), за відсутності одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи;
2) у зв`язку з наявністю одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи, за відсутності дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю;
3) у зв`язку з наявністю дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та наявністю одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи.

Що робити у випадку відмови у звільненні?

У випадку, якщо ви отримали відмову у задоволенні рапорту на звільнення на підставі наявності дружини з інвалідністю ІІІ групи необхідно в першу чергу витребувати письмову відмову, яку можна оскаржити в суді. Також варто звернутися до військового адвоката, який допоможе вам оскаржити дану відмову. Детальніше стосовно оскарження відмови у звільненні з військової служби читайте тут.

Юридична компанія INSEININ займається комплексним вирішенням питань військовослужбовців, повʼязаних зі звільненням з військової служби на підстави наявності дружини з інвалідністю 3 групи.
Наші військові адвокати можуть надати вам:
  • консультацію з питань звільнення з військової служби на підставі наявності дружини з інвалідністю 3 групи.
  • написання рапорта на звільнення на підставі наявності дружини з інвалідністю 3 групи.
  • витребування відповіді на рапорт по звільненню з військової служби.
  • оскарження відмови у звільненні з військової служби.
  • представництво інтересів на суді.
Щоб дізнатись деталі та проконсультуватись з адвокатом, достатньо зателефонувати або відправити повідомлення зі всіма необхідними документами для звільнення на месенджери +380 93 228 01 24, +380 97 507 06 53 (Телеграм чи Вайбер) або залишайте заявку на сайті https://inseinin.com.ua і ми самі вам зателефонуємо. Компанія працює по всій Україні та займається повним супроводом "під ключ".

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ