Практика

Висновок МСЕК про постійний догляд

Висновок МСЕК про постійний догляд
В період дії військового стану стали популярними випадки оформлення постійного стороннього догляду за особою, яка його потребує. Здійснення такого догляду є підставою для отримання відстрочки від призову на військову службу, звільнення з військової служби та виїзду за кордон.

Документами на підставі, яких оформляється постійний сторонній догляд є довідка ЛКК (лікарсько-консультативної комісії) та довідка МСЕК для осіб з інвалідністю.

Зараз доволі частими стали випадки відмови у звільненні з військової служби на підставі довідки ЛКК, тому необхідно надавати довідку МСЕК про інвалідність для особи яка потребує постійного стороннього догляду.

Хто може отримати довідку МСЕК про необхідність постійного стороннього догляду?

Отримати довідку МСЕК може повнолітній громадянин України, який має І, ІІ, ІІІ групу інвалідності та за медичними критеріями у звʼязку з інвалідністю та втратою працездатності потребує постійного стороннього догляду. У випадку, якщо медико-соціальна експертна комісія визначить, що догляд потребується безпосередньо в довідці п.12 робиться відповідний запис про це.
Висновок МСЕК про постійний догляд

Як можна отримати довідку про необхідність постійного стороннього догляду?

Такий документ надається лише медико-соціальною експертною комісією (МСЕК) під час встановлення групи інвалідності або планового переогляду. У випадку, якщо особа має підстави для встановлення інвалідності необхідно звернутись до лікарні для отримання направлення на МСЕК та пройти обстеження.

В законодавстві існують підстави та критерії для встановлення інвалідності:
У випадку, якщо вам відмовляють в отриманні довідки МСЕК про інвалідність можливо оскаржувати такі дії до Центральної МСЕК або до суду за наявності на те підстав.

Допомога військового адвоката

Юристи та адвокати юридичної компанії INSEININ займаються питаннями надання відстрочки та звільнення з військової служби на підставі здійснення постійного стороннього догляду. Якщо вам потрібна консультація стосовно отримання довідки ЛКК, довідки МСЕК, оформлення постійного стороннього догляду, отримання відстрочки або звільнення з військової служби ви можете звернутись до наших спеціалістів.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері оформлення постійного стороннього догляду за особою, оскарження рішення МСЕК. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ