Практика

Відстрочка на підставі опіки над недієздатною особою

Відстрочка на підставі опіки над недієздатною особою
Відповідно до ст.23 закону “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” право на відстрочку від призову на військову службу мають військовозобовʼязані, які здійснюють опікунство над недієздатними особами з інвалідністю.

Опікунство встановлюється стосовно осіб, яких суд визнав недієздатними, тобто стосовно осіб, які внаслідок психічних захворювань не усвідомлюють значення своїх дій та не можуть керувати ними.

Опікуна призначає також суд в рамках окремого провадження за наявності висновку судово-психіатричної експертизи.

Важливо, що для отримання відстрочки необхідно дотримуватись двох вимог: встановлене опікунство та наявна група інвалідності у недієздатної особи.
Детальніше стосовно процедури встановлення опікунства читати тут.

За наявності всіх необхідних документів військовозобовʼязаному необхідно звернутись до ТЦК та СП із заявою про надання відстрочки від призову на військову службу разом із документами, які підтверджують право на відстрочку.

До заяви про надання відстрочки необхідно долучати наступні документи:
  1. Паспорт громадянина України недієздатної особи.
  2. Рішення суду про призначення опікуна та визнання особи недієздатною.
  3. Довідка МСЕК про інвалідність І, ІІ або ІІІ групи.
  4. Пенсійне посвідчення.
  5. Документи, які підтверджують родинний звʼязок.
Заява про надання відстрочки може бути подана особисто військовозобовʼязаним або засобами поштового звʼязку. За результатами розгляду заяви військовозобовʼязаному повинно бути надане підтвердження відстрочки від призову на військову службу у вигляді довідки або запису у військово-обліковому документі.

Важливо, що опікунство над недієздатною особою з інвалідністю є підставою для перетину кордону в період дії військового стану.

У випадку, якщо ТЦК та СП відмовляє в наданні відстрочки можливо оскаржувати такі дії в адміністративному порядку або через суд.

Допомога військового адвоката

У випадку, якщо у вас виникли додаткові питання стосовно стосовно отримання відстрочки на підставі опікунства над недієздатною особою з інвалідністю ви можете звернутись за консультацією до військових адвокатів юридичної компанії INSEININ. Також наші фахівці здійнюють супровід процедури отримання відстрочки та у випадку необхідності оскарження відмови у наданні відстрочки.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері захисту прав військовозобовʼязаних та отримання відстрочки від призову на військову службу. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ