Практика

Затвердження висновку ВЛК штатною військово-лікарською комісією

Затвердження висновку ВЛК штатною військово-лікарською комісією
Міністерством оборони України 18 серпня 2023 року було прийнято зміни по Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України. Тепер районні ТЦК та СП не можуть самостійного приймати висновки про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку, тимчасову непридатність до військової служби з переглядом.

Постанова ВЛК районних, міських ТЦК та СП про ступінь придатності військовозобов’язаного до військової служби за призовом під час мобілізації підлягає затвердженню штатною ВЛК.

Тобто, на практиці це означає, що військово-лікарська комісія в районному ТЦК та СП може поставити попередній висновок про непридатність, який направляється до штатної ВЛК на затвердження та погодження. Штатна ВЛК може такий висновок затвердити або ж не затвердити та постановити свій висновок.

Штатні ВЛК є військово-медичними установами. Вони мають гербову печатку, кутовий штамп та утримуються за окремим штатом. До штатних ВЛК належать:
  • Центральна військово-лікарська комісія;
  • ВЛК регіону.
Адміністративно-територіальні зони відповідальності штатних ВЛК за проведення військово-лікарської експертизи визначаються наказом Міністерства оборони України від 16 листопада 2016 року № 608 «Про затвердження адміністративно-територіальних зон відповідальності закладів охорони здоров’я Збройних Сил України за організацію медичного забезпечення».
Наприклад Центральна військово-лікарська комісія є штатною ВЛК для м.Києва та Київської області.

Строки затвердження висновку ВЛК

Потрібно розуміти, що нормативно-правовими актами не встановлено чітких строків, впродовж яких штатна ВЛК має прийняти остаточне рішення. Передбачений лише строк, впродовж якого висновок ВЛК передається на затвердження. Так свідоцтво про хворобу (довідка ВЛК) з постановою, яка підлягає затвердженню (контролю) штатною ВЛК, направляється на затвердження (контроль) не пізніше 5-денного строку після закінчення медичного огляду.

У воєнний час строк опрацювання ВЛК свідоцтв про хворобу (довідок ВЛК) становить до п’яти календарних днів після закінчення медичного огляду.

Проте потрібно розуміти, що таке затвердження має відбутись у розумні строки. У випадку затягування розгляду можна оскаржувати бездіяльність стосовно неприйняття відповідного рішення.

Оскарження висновку штатної ВЛК

Висновок штатної ВЛК також можна оскаржувати. У випадку, якщо затвердження відбувалось регіональною військово-лікарською комісією оскаржувати можна до Центральної ВЛК або до суду. Якщо постанову затверджувала Центральна ВЛК тоді оскарження можливе тільки до суду.
Процедура полягає в подачі заяви на перегляд до Центральної ВЛК або позовної заяви до адміністративного суду. Строк розгляду таких скарг складає від одного до трьох місяців.

Допомога військового адвоката

Військові авокати та юристи та адвокати юридичної компанії INSEININ мають значний досвід у сфері проходження та оскарження висновку ВЛК. Наші спеціалісти надають як консультативні послуги, так повний супровід оскарження. Важливо, що ми здійснюємо супровід оскарження висновку ВЛК тільки за наявності підстав та перспектив. Тому спочатку краще за все проконсультуватись з профільним юристом на рахунок таких підстав. Наші адвокати на основі медичних документів зможуть точно встановити ступінь придатності до військової служби, на який можна очікувати та перспективи оскарження постанови ВЛК.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері захисту прав військовослужбовців та оскарження висновку ВЛК. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ