Практика

Акт встановлення факту здійснення догляду

В період дії військового стану здійснення постійного стороннього догляду за особою з є підставою для відстрочки від призову на військову службу, звільнення з військової служби та виїзду за кордон військовозобовʼязаними особами. На практиці часто виникають питання: як підтвердити факт здійснення постійного стороннього догляду? які документи потрібні для підтвердження постійного догляду? як отримати акт встановлення факту здійснення постійного стороннього догляду?

Для чого потрібен акт встановлення факту здійснення догляду за особою?

Постійний сторонній догляд - це соціальна послуга, яка надається людям з інвалідністю, похилого віку або особам, які не здатні самообслуговуватись. Часто така послуга надається без будь якого регулювання з боку держави на основі соціальної взаємодії. Проте в період дії військового стану та мобілізації здійснення постійного стороннього догляду є підставою для:
  • отримання дозволу на виїзд за кордон у супроводі з особою, яка потребує догляду;
  • отримання відстрочки від призову на військову службу;
  • звільнення з військової служби по мобілізації.

Саме тому наразі постало питання про отримання документів, які підтверджують факт здійснення догляду за особою та отримання статусу доглядальника.

Для підтвердження статусу доглядальника за особою необхідно в першу чергу отримати довідку ЛКК про те, що така особа взагалі потребує стороннього догляду, а також оформити догляд в органі місцевого самоврядування тобто отримати акт встановлення факту здійснення постійного стороннього догляду.

Процедура отримання Акта встановлення факту здійснення догляду за особою

Куди звертатися?

Для того, щоб отримати даний документ необхідно звернутись до виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. Звернення відбувається за адресою задекларованого місця проживання, у випадку якщо особа, яка потребує догляду є внутрішньопереміщено особою - можливо звертатись за адресою фактичного місця проживання.

Хто може звернутись із заявою?

Звернутись із такою заявою може особа, яка потребує догляду або особа, яка буде здійснювати постійний сторонні догляд.

Здійснювати такий догляд можуть наступні особи:
  • дружина/чоловік;
  • син, дочка, зять невістка:
  • інші родичі:рідні брати, сестри, онуки, дід і баба тощо.

Рішення про видачу Акта встановлення факту здійснення постійного стороннього догляду приймається Відділом соціального захисту населення органу місцевого самоврядування протягом 5 днів з моменту подачі заяви. Сам акт може надсилатись поштою або видаватись наручно.
Зразкон Акта встановлення догляду
Зразкон Акта встановлення догляду

Консультація адвоката

Авокати юридичної компанії INSEININ комплексно займаються питанням встановлення постійного сторонньо догляду за особою. Ми надаємо консультації стосовно отримання довідки ЛКК, отримання акта встановлення факту здійснення догляду за особою, отримання відстрочки на підставі, звільнення з військової служби, виїзду за кордон на підставі здійснення постійного стороннього догляду
Якщо ви бажаєте замовити консультацію адвоката стосовно встановлення догляду за особою та отримання акта встановлення факту постійного стороннього догляду достатньо зателефонувати або відправити повідомлення на месенджери +380 93 228 01 24, +380 97 507 06 53 (Телеграм,вайбер, вотс ап, сигнал) або залишайте заявку на сайті https://inseinin.com.ua і ми самі вам зателефонуємо. Компанія працює по всій Україні та займається повним супроводом справи "під ключ".