Практика

Переведення в іншу військову частину за станом здоров'я

Переведення в іншу військову частину за станом здоров'я
Військовослужбовці за наявності підстав мають право на переведення для подальшого проходження військової служби до іншої військової частини, ТЦК та СП або навчального центру. Однією з підстав для такого переміщення є стан здоровʼя.

Для початку необхідно пройти військово-лікарську комісію для встановлення ступеня придатності до військової служби. Саме ВЛК вирішує чи є підстави для зміни місця проходження військової служби. Для переміщення необхідно отримати висновок ВЛК про непридатність до військової служби в мирний час, обмежену придатність у військовий стан. Такий висновок ВЛК надає за наявності медичних підстав, передбачених законом.

Одночасно з постановою ВЛК в індивідуальному порядку з урахуванням військової спеціальності, займаної посади, віку, роботи, що фактично виконується, пристосованості до неї того, хто пройшов медичний огляд, у постанові у довільній формі вказується, які види служби та роботи протипоказані цій особі.

Наприклад особи, визнані обмежено придатними до військової служби можуть бути визнаними непридатні до служби у Десантно-штурмових військах, плавскладі, морській піхоті, спецспорудах (за винятком підрозділів забезпечення). В такому випадку виникають підстави для переведення наприклад з десантно-штурмових до сухопутних військ.
Також військово-лікарська комісія в своїй постанові може прописувати конкретні рекомендації та можливі місця служби. Наприклад: придатний до служби у частинах (підрозділах) забезпечення, ТЦК та СП, установах, організаціях, навчальних закладах. В такому випадку також можливо ініціювати процедуру переміщення наприклад до районного ТЦК та СП.

Процедура переміщення до іншого місця служби

У випадку, якщо військовослужбовець отримав висновок ВЛК про обмежену придатність з певними протипоказаннями або рекомендаціями можливо розпочинати процедуру переведення. Проте краще за все самостійно знайти бажане місце проходження військової служби та отримати відношення. В такому випадку шанси на успішне переведення значно збільшуються, адже військовій частині не доведеться самостійно займатись пошуком місця служби.

Для переведення необхідно підготувати рапорт на переміщення та долучити довідку ВЛК та відношення (за наявності). У випадку, якщо військова частина відмовляє в такому переміщенні такі дії підлягають оскарженню.

Допомога військового адвоката

Якщо у вас виникли додаткові питання стосовно переміщення за станом здоровʼя ви можете проконсультуватись з військовими адвокатами юридичної компанії INSEININ. Також наші спеціалісти здійснють повний супровід оскарження рішення ВЛК та переміщення до іншої військової частинити. Якщо ви бажаєте дізнатись про ступінь придатності до військової служби на основі медичних документів ми також зможемо вам допомогти.
В Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері переведення по стану здоровʼя. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53, +380 93 228 01 24 або пишіть у месенжери (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ