Практика

Заява про зняття з військового обліку

Заява про зняття з військового обліку подається до районного ТЦК та СП (військкомат) з метою отримання довідки про зняття з військового обліку та вилучення військово-облікових документів для виїзду на постійне місце проживання за кордон. Важливою є правильність такої заяви, адже від цього залежить чи буде позитивною відповідь на звернення.

Для чого потрібно подавати заяву про зняття з військового обліку?

Заява про зняття з військового обліку подається в ході виконання процедури виїзду на постійне місце проживання за кордон. У випадку, якщо ви маєте підстави для виїзду за кордон (паспорт іншої держави, посвідка тощо) та отримали дозвіл з Міграційної служби на еміграцію вам необхідно пройти певну процедуру: знятися з місця реєстрації в Україні, знятися з військового обліку, отримати довідку про відсутність податкового боргу. Лише після цього можна отримати відмітку у паспорті про виїзд на ПМП за кордон та перетнути кордон.
Відповідно для того щоб знятися з військового обліку у ТЦК та СП необхідно подати заяву про зняття з військового обліку разом з певними документами.
До заяви про зняття з військового обліку необхідно долучати документи:
  • Паспорт та ідентифікаційний код.
  • Витяг з демографічного реєстру про адресу реєстрації місця проживання.
  • Військово-обліковий документ (військовий квиток, тимчасове посвідчення).
  • Дозвіл з Міграційної служби про виїзд за кордон на постійне місце проживання.
  • Документи, які підтверджують право перебування в інших країнах (паспорт, посвідка тощо).
Заява подається особисто в районному ТЦК та СП разом з додатками, строк розгляду такої заяви 30 днів. За результатами розгляду звернення ТЦК та СП має надати довідку, в якій буде зроблено запис, що особа є знятою з військового обліку саме у звʼязку з виїздом на постійне місце проживання за кордон.

Які проблеми можуть виникнути при подачі заяви?

В першу чергу необхідно правильно скласти заяву, якщо в заяві неправильно сформувати прохальну частину можна отримати відмову у знятті з військового обліку. Також проблемою є практика відмови у задоволені таких заяви. Тобто наразі ТЦК та СП практично у сто відсотків випадків надають відмову та не знімають особу з військового обліку. Причиною таких дій є військовий стан та оголошена мобілізація. У випадку якщо військовозобовʼязаний самостійно без адвоката звернеться до військкомата з подібною заявою є ризик того, що він буде призваний на військову службу.

Чим може допомогти військовий адвокат?

Військові адвокати юридичної компанії INSEININ здійснюють повний супровід процедури зняття з військового обліку та виїзду на ПМП за кордон. Якщо ви отримали дозвіл на виїзд за кордон ми допоможемо вам завершити процедуру та знятися з військового обліку. Якщо ви не хочете мати проблеми з військкоматом та не отримати відмови у видачі довідки про зняття з обліку - звертайтесь до нашої юридичної компанії і ми зробимо все за вас.
Якщо ви бажаєте самостійно звернутися до військомату - ми можемо допомогти вам у написанні заяви або надати її зразок.
Щоб дізнатись деталі процедури зняття з військового обліку та проконсультуватись з нашим військовим адвокатом достатньо зателефонувати або відправити повідомлення на месенджери +380 93 228 01 24, +380 97 507 06 53 (Телеграм, вайбер, вотс ап, сигнал) або залишайте заявку на сайті https://inseinin.com.ua і ми самі вам зателефонуємо. Компанія працює по всій Україні та займається повним супроводом "під ключ".

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ