Військовослужбовці мають право звертатись до свого командування з рапортом по різним питанням: звільнення з військової служби, направлення на ВЛК, отримання лікування, надання відпустки, переміщення до іншої військової частини тощо. Проте часто відбувається затягування розгляду рапорта або його ігнорування та нерозгляд. В такому випадку необхідно прийняти комплекс юридичних мір для отримання бажаного результату.
Чому відбувається ігнорування рапорта військовослужбовців?
Відповідно до закону військовослужбовці з будь-яких питань можуть звертатися до свого безпосереднього командира в порядку підлеглості з рапортом. Проте на практиці після подачі рапорту нічого не відбувається, а питання залишається невирішеним. Це відбувається через ряд причини.
Причини ігнорування та затягування розгляду рапорта:
Причини ігнорування та затягування розгляду рапорта:
- Неврегулювання строків розгляду рапорта. В законодавстві відсутній термін протягом якого військова частина повинна надати відповідь на поданий рапорт з моменту його реєстрації. Проте в даному питанні суди застосовують аналогію права із законом “Про звернення громадян” та зобовʼязують частину відреагувати на рапорт впродовж 30 днів.
- Порушення з боку посадових осіб військової частини. Часто трапляється, що після надходження рапорту до органів військового управління військова частина не хоче вирішувати питання військовослужбовця та надавати будь яку відповідь. Такі дії можна кваліфікувати як бездіяльність, що звичайно є грубим порушенням.
- Недотримання процедури подачі рапорту. Військовослужбовець може подати рапорт своєму безпосередньому командиру, зареєструвати у штабі військової частини або направити поштою на адресу частини. Проте часто трапляються випадки коли рапорт подається неповноважним особам або на помилкову адресу військової частини, у звʼязку з цим рапорт не проходить процедуру реєстрації та не може вважатися в врученим.
- Ненадання відповіді на рапорт у письмовій формі. Часто трапляється, що рапорт у військовій частині розглянули, але повідомити про це військовослужбовця забули. В такому випадку можливо витребувати письмову відповідь на рапорт разом з військовим адвокатом шляхом подачі адвокатського запиту.
Що робити у випадку ігнорування рапорту?
У випадку, якщо з моменту подачі рапорту пройшло більше 30 днів, а результати його розгляду не відомі необхідно вчинити комплекс юридичних дій, які допоможуть пришвидшити процес розгляду рапорта.
- Адвокатський запит до військової частини. Адвокатський запит наразі є найефективнішим способом вирішення питання ігнорування рапорту. У відповіді на такий запит можна отримати інформацію про надходження рапорту до частини, про його реєстрацію, хід та результати розгляду; у випадку відмови в задоволені рапорту можна отримати письмову відмову, яка підлягає оскарженню. Цей спосіб є ефективним через свою швидкість: органи військового управління повинні надати письмову відповідь стосовно результатів розгляду рапорту впродовж 5 робочих днів з моменту його надходження. Детальніше про адвокатський запит можна прочитати тут.
- Скарга до вищестоящого органу. Таку скаргу можна подавати у випадку наявності доказів реєстрації рапорта військовослужбовця. Скаргу можна подавати до Міністерства оборони України, Оперативних командувань, Командування сухопутних військ, Командування повітряних сил, Командування десантно-штурмових військ тощо. Строк розгляду такої скарги має складати 40 днів.
- Позов до суду. Даний спосіб є ефективним у випадку ігнорування рапорта на звільнення. Часто військова частина не хоче звільняти військовослужбовців і у звʼязку з цим ігнорує поданий рапорт. В такому випадку можна звертатися з позовом до адміністративного суду із зобовʼязанням військової частини розглянути поданий рапорт.
Чим може допомогти військовий адвокат?
Часто вирішити питання затягування розгляду рапорта військовослужбовцю самостійно практично нереально, в такому випадку найкращим варіантом буде звернутися за допомогою до військового адвоката.
Військові адвокати юридичної компанії INSEININ допомагають військовослужбовцям отримати відповідь на поданий рапорт, пришвидшити процес розгляду рапорту.
Для пришвидшення процесу розгляду рапорту ви можете замовити у нас наступні послуги:
Військові адвокати юридичної компанії INSEININ допомагають військовослужбовцям отримати відповідь на поданий рапорт, пришвидшити процес розгляду рапорту.
Для пришвидшення процесу розгляду рапорту ви можете замовити у нас наступні послуги:
- Адвокатський запит до військової частини.
- Скарга до вищестоящого органу військового управління.
- Позовна заява до адміністративного суду.
Щоб дізнатись деталі та проконсультуватись з адвокатом з приводу ігнорування рапорта достатньо зателефонувати або відправити повідомлення на месенджери +380 93 228 01 24, +380 97 507 06 53 (Телеграм чи Вайбер) або залишайте заявку на сайті https://inseinin.com.ua і ми самі вам зателефонуємо. Компанія працює по всій Україні та займається повним супроводом "під ключ".
Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ