Практика

Відстрочка від мобілізації для аспірантів: як отримати та хто має право

Відстрочка від мобілізації для аспірантів: як отримати та хто має право
В період дії військового стану аспіранти, які здобувають освіту за денною формою не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Для отримання відстрочки від призову за даною підставою військовозобовʼязаному достатньо надати підтверджуючі документи разом із заявою про надання відстрочки до районного ТЦК та СП, в якому особа перебуває на військовому обліку.

Наразі у Верховній Раді України пропонується звузити перелік осіб, які мають право на відстрочку. Так, замість чинної редакції абзацу другого частини третьої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» про те, що призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають «здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;» пропонується нова редакція такого змісту:

«здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які за денною або дуальною формами здобуття освіти здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній Законом України «Про освіту», якщо навчання було розпочато не пізніше року досягнення здобувачем освіти 30-річного віку, а також докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти».

Проте, виходячи зі змісту законопроекту залишається питання про скасування відстрочки для аспірантів денної форми навчання. Новий законопроект взагалі не регулює дане питання і залишається відкритим питання чи збережеться відстрочка для таких осіб. Можливо до законопроекту будуть внесені правки, які остаточно врегулюють це питання.

Раніше фахівці юридичної компанії INSEININ пояснили чому даний законопроект не може бути прийнятим в даній редакції.

Тобто на даний момент допоки ніяких змін до нормативно-правових актів не вносились і отримати відстрочку для аспірантів можливо.

Також нагадуємо, що одним з документів, який підтверджує право на відстрочку може бути:
  • студентський квиток;
  • наказ про зарахування студента на денну форму навчання;
  • довідка з вищого навчального закладу, про те що особа є студентом денної форми.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері отримання відстрочки від призову на військову службу. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі отримання відстрочки.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ