Практика

Перетин кордону батьком трьох та більше дітей

В період дії військового стану перетин державного кордону чоловіками призовного віку (18 - 60 років) обмежений. Право на виїзд мають лише деякі категорії чоловіків, яким надано відстрочку від призову або право на виїзд в порядку передбаченому законом. Відповідно до «Правил перетинання державного кордону громадянами України», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 право на перетин кордону надано чоловікам на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років. Проте на практиці виникає багато питань стосовно документів необхідних для виїзду, а також осіб, яким надано таке право.

Виїзд батька, який має трьох та більше дітей та проживає разом з ними

Якщо батько має трьох або більше неповноліт дітей, виховує їх у шлюбі та проживає разом з ними проблем у перетині кордону виникати не повинно. Для цього необхідно мати свідоцтва про народження всіх дітей, а також свідоцтво про шлюб. Додатковим документом може слугувати посвідчення батька багатодітної сімʼї.
В такому випадку батько може перетинати кордон як разом з дітьми, так і без дітей за наявності нотаріальних копій зазначених документів.

Виїзд за кордон, якщо батько не проживає разом зі своїми дітьми однією сімʼєю

У випадку, якщо подружжя має 3 і більше дітей та не проживає однією сімʼєю або перебуває в розлучені - в обовʼязковому порядку для виїзду за кордон необхідно доводити, що батько утримує таких дітей, з якими фактично не проживає.


Підтверджуючими документами утримання дитини можуть бути:
  • нотаріальна угода між подружжям про визначення розміру та порядку сплати аліментів;
  • судовий наказ про призначення аліментів;
  • довідка з виконавчої служби про відсутність заборгованості по аліментах;
  • нотаріальна заява дружини про підтвердження утримання батьком дитини;
  • виписки з банківських рахунків по сплаті аліментів.

Виїзд за кордон чоловіка, який утримує дітей дружини від попередніх шлюбів

Часто трапляються випадки, коли чоловік проживає та виховує дітей від попередніх шлюбів. У випадку якщо він додатково займаться утриманням таких дітей, то це дає підстави для встановлення факту утримання трьох та більше неповнолітніх дітей в судовому порядку та підставі рішення суду отримати дозвіл на перетин кордону.

Для того щоб чоловіку, який фактично утримує неповнолітніх дітей, проте не є їхнім законним батьком виїхати за кордон необхідно отримати рішення суду про встановлення факту утримання трьох і більше неповнолітніх дітей. Для цього необхідно звернутися до місцевого суду із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення в порядку окремого провадження та надати докази утримання дітей. Після відкриття провадження суд розглядає подані матеріали на судовому засідання та вирішує наявність факту утримання в конкретному випадку. При позитивному розгляді справи видається рішення суду про встановлення факту утримання дітей, яке є підставою як для отримання відстрочки та і для перетину кордону. Детальніше про дану процедуру читайте тут.

Допомога військового адвоката

Якщо ви маєте на утриманні трьох і більше дітей та хочете перетнути державний військові адвокати юридичної компанії INSEININ зможуть проконсультувати вас стосовно процедури виїзду, а також документів необхідних для цього. У випадку, якщо ви утримуєте дітей від попередніх шлюбів або дітей дружини від попередніх шлюбів - ми зможемо допомогти довести факт утримання в судовому порядку.
Юридична компанія INSEININ займається комплексом послуг стосовно перетину кордону на підставі утримання трьох і більше дітей та встановлення факту утримання трьох і більше дітей. Якщо ви утримуєте трьох і більше неповнолітніх дітей і хочете реалізувати своє право на виїзд за кордон ми допоможемо вам в даному питанні. Наші юристи займаються наданням послуг “під ключ” тобто до моменту отримання позитивного результату, ми працюємо по всій Україні та маємо спеціалізованих адвокатів на кожній категорії справ. Для того щоб отримати допомогу та проконсультуватись звертайтесь до наших юристів за телефонами — +380 93 228 01 24, +380 97 507 06 53 (вайбер, телеграм, вотс ап) або залишайте заявку на сайті https://inseinin.com.ua

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ