Практика

Виключення з військового обліку за станом здоровʼя

Виключення з військового обліку за станом здоровʼя
Військовозобовʼязаними є чоловіки віком від 18 до 60 років, які перебувають на військовому обліку. За загальним правилом всі особи цього віку повинні мати військово-обліковий документ та знаходитись на обліку у ТЦК та СП. Проте є обставини за яких особу можуть виключити з військового обліку за різними причинам. Після виключення з обліку статус військовозобовʼязаного втрачається.

Кого повинні виключити з військового обліку

Категорії осіб, які підлягають виключенню з військового обліку чітко передбачені в законодавстві.
Так, виключенню з військового обліку підлягають особи, які:
  1. призвані чи прийняті на військову службу;
  2. проходять військову службу (навчання) у вищих військових закладах освіти і військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти;
  3. визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку;
  4. досягли граничного віку перебування в запасі;
  5. припинили громадянство України;
  6. були раніше засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину;
  7. направлені для відбування покарання до установ виконання покарань або до яких застосовано примусові заходи медичного характеру;
  8. померли або визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими.

Як отримати виключення з військового обліку за станом здоровʼя

Осіб, які визнані військово-лікарською комісією непридатними до військової служби повинні виключити з військового обліку в ТЦК та СП. Для того щоб отримати виключення необхідно мати підстави у вигляді медичних документів та проблем зі здоровʼям, які відповідно до стандартів встановлених Міністерством Оборони України підпадають під критерії непридатності до військової служби.
Виключення з військового обліку здійснює ТЦК та СП (військомат), в якому особа перебуває на військовому обліку на підставі висновку ВЛК про непридатність до служби. Військово-лікарська комісія також проводиться при ТЦК та СП для військовозобовʼязаних, а для військовослужбовців може проводитись в медичних закладах, військових частинах.

Тобто для отримання виключення з військового обліку за станом здоровʼя в першу чергу потрібно відповідати критеріям непридатності до військової служби, а також отримати висновок (свідоцтво про хворобу) від військово лікарської комісії про непридатність з виключенням з військового обліку.
Для того щоб отримати таке рішення про виключення з обліку необхідно особисто зʼявитись до ТЦК та СП для проходження ВЛК. Проте перед таким візитом необхідно обовʼязково перевірити чи відповідає ваш стан здоровʼя критеріям непридатності. Це можливо зробити особисто або за допомогою військового адвоката.
За результатами медичного обліку необхідно отримати висновок ВЛК про “непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку”. На підставі даного висновку ТЦК та СП зобовʼязаний зробити запис у військово-обліковому документі про те, що особу було виключено з обліку.
У випадку, якщо військово-лікарська комісія поставила неправомірний висновок, дане рішення можна оскаржити до суду або до Центральної військово-лікарської комісії.

Правові наслідки виключення з військового обліку

Після виключення з військового обліку особа перестає бути військовозобовʼязаною. Тобто не підлягає призову на строкову військову службу, а також службу по мобілізації. В період дії військового стану така особа може вільно перетинати кордон на підставі довідки ВЛК про непридатність та військово-облікового документу із записом про виключення з військового обліку.

Допомога військового адвоката

Військові адвокати юридичної компанії INSEININ займаються питаннями виключення з військового обліку. Ми можемо вам допомогти у питаннях дослідження документів на рахунок наявності підстав для виключення з військового обліку за станом здоровʼя та оскарження рішення військово-лікарської комісії. Якщо вас цікавить консультація стосовно процедури проходження ВЛК та виключення з військового обліку - також зможемо вам допомогти.
Якщо ви бажаєте замовити перевірку ступення придатності до військової служби на підставі медичних документів або проконсультуватись з нашим адвокатом стосовно оскарження висновку ВЛК та виключення з військового обліку достатньо зателефонувати або відправити повідомлення на месенджери +380 93 228 01 24, +380 97 507 06 53 (Телеграм,вайбер, вотс ап, сигнал) або залишайте заявку на сайті https://inseinin.com.ua і ми самі вам зателефонуємо. Компанія працює по всій Україні та займається повним супроводом справи "під ключ".

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ