Практика

Висновок військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби

Військовозобовʼязані віком від 18 до 60 років не підлягають призову на військову службу та повинні бути виключені з військового обліку, у разі наявності висновку ВЛК про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку. Військовослужбовці, які проходять військову службу по контракту або по мобілізації за наявності такого висновку підлягають звільненню з військової служби та виключенню з військового обліку в ТЦК та СП. На практиці виникають питання стосовно того як отримати даний документ та яку юридичну силу він має. В таких випадках доцільно звернутися за допомогою до військового адвоката.

Як отримати висновок ВЛК про непридатність до військової служби

Висновок про непридатність видає військово-лікарська комісія ТЦК та СП, гарнізонна або обласна.
Для того щоб отримати такий документ необхідно мати медичні підстави у вигляді проблем зі злоровʼям, хвороб, поранень та травм, які підтверджуються медичними документами. Важливо щоб ці захворювання підпадали під критерії непридатності, визначені Міністерством оборони України. Перевірити це можна самостійно або за допомогою військового адвоката.
Військово-лікарська комісія за результатами огляду може видати один з висновків:
  1. Придатний до військової служби. В такому випадку особа є повністю придатною за станом здоровʼя до строкової військової служби, служби по мобілізації та по контракту. Будь які обмеження відсутні.
  2. Тимчасово непридатний. Рішення про тимчасову непридатність приймається на термін, необхідний для повного відновлення функцій органів та систем організму, але не більше одного року, з наступним переоглядом для вирішення питання про придатність до військової служби. Після закінчення року, якщо захворювання не вилікувано, приймається остаточне рішення. Контроль та організація своєчасного проведення переогляду покладається на районний (міський) військовий комісаріат.
  3. Непридатний до служби у мирний час, обмежено придатний у військовий. В такому випадку особа підлягає призову на військову службу лише під час правового режиму військового стану, можуть бути застосовані обмеження стосовно заборони проходити військову службу у високомобільних військах та спецспорудах.
  4. Непридатний з виключенням з військового обліку. В такому випадку особа повністю вважається непридатною до служби. Військовослужбовців, які отримали такий висновок мають негайно звільнити з військової служби, військовозобовʼязані не підлягають мобілізації та повинні бути виключеними з військового обліку.


Якщо ви маєте підстави для отримання висновку ВЛК про непридатність вам необхідно отримати направлення на медичний огляд. Для військовослужбовців необхідно подати рапорт про направлення на ВЛК, для військовозобовʼязаних - звернутись до ТЦК та СП, в якому особа перебуває на військовому обліку.
За результатами огляду та медичних документів ВЛК видає висновок, в якому встановлює ступінь придатності до військової служби.
Висновок про непридатність може бути оформлена у вигляді довідки або свідоцтва про хворобу.

Військовослужбовці після отримання даного висновку можуть подавати рапорт на звільнення з військової служби. Та після отримання припису та витягу з наказу командира військової частини про звільнення - виключаються з військового обліку в ТЦК та СП.

ТЦК та СП після надходження такого висновку медичної комісії має зробити запис у військово-обліковому документі про виключення з військового обліку за станом здоровʼя. В результаті особа стає невійськовозобовʼязаною, не підлягає призову на військову службу та може вільно перетинати кордон в період дії військового стану.
Свідоцтво про хоробу
Висновок ВЛК про непридатність

Оскарження висновку ВЛК

У випадку, якщо військово-лікарська комісія приймає необʼєктивний висновок, наприклад замість непридатності ставить повну придатність до військової служби - такий висновок необхідно оскаржувати. Заяву на переогляд необхідно подавати до вищестоящої комісії або до Центральної військово-лікарської комісії. Оскаржити висновок можна за допомогою військового адвоката.

Допомога військового адвоката

Військові адвокати юридичної компанії INSEININ займаються питаннями проходження військово-лікарської комісії та отримання висновку про непридатність до військової служби. Ми можемо вам допомогти у питаннях дослідження документів на рахунок наявності підстав для виключення з військового обліку за станом здоровʼя та оскарження рішення військово-лікарської комісії. Якщо вас цікавить консультація стосовно процедури проходження ВЛК, направлення на медичний огляд та виключення з військового обліку - також зможемо вам допомогти.
Якщо ви бажаєте замовити перевірку ступення придатності до військової служби на підставі медичних документів або проконсультуватись з нашим адвокатом стосовно оскарження висновку ВЛК та виключення з військового обліку достатньо зателефонувати або відправити повідомлення на месенджери +380 93 228 01 24, +380 97 507 06 53 (Телеграм,вайбер, вотс ап, сигнал) або залишайте заявку на сайті https://inseinin.com.ua і ми самі вам зателефонуємо. Компанія працює по всій Україні та займається повним супроводом справи "під ключ".

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ