Військовослужбовці після отриманого бойового поранення обвʼязкоко проходять курс лікування в госпіталі для відновлення стану здоровʼя. Після такого стаціонарного лікування стан здоровʼя по обʼєктивним причинам є погіршеним порівняно зі станом до поранення. Саме у звʼязку з цим військовослужбовці, які отримали бойове поранення та пройшли курс стаціонарного лікування мають право на проходження ВЛК (військово-лікарської комісії) з метою визначення ступеня придатності до військової служби.
Що є підставою для проведення ВЛК?
Визначений наслідок (результат) захворювання, поранення, травми, контузії, каліцтва - це такий стан здоров'я, коли результати обстеження та лікування дають підстави ВЛК (ЛЛК) винести постанову про ступінь придатності до військової служби (служби за військовою спеціальністю), а подальше лікування не призведе до відновлення придатності до військової служби.
Коли можна отримати направлення на ВЛК після поранення?
Медичний огляд для визначення ступеня придатності до військової служби військовослужбовців, які отримали поранення (травму, контузію, каліцтво, захворювання) під час захисту держави, у ММО, у країнах, де ведуться бойові дії, здійснюється ВЛК тільки після закінчення лікування у військовому (цивільному) лікувальному закладі.
Також направлення на ВЛК для визначення ступеня придатності до військової служби можна отримати після закінчення відпустки по лікуванню.
Також направлення на ВЛК для визначення ступеня придатності до військової служби можна отримати після закінчення відпустки по лікуванню.
Хто надає направлення на ВЛК?
Направлення на проходження ВЛК надається прямими начальниками від командира окремої частини, йому рівних та вище, органами управління та підрозділів Військової служби правопорядку Збройних Сил України, прокуратурою, судом, начальниками гарнізонів, штатних ВЛК, військових лікувальних закладів за місцем лікування, військовими комендантами гарнізонів та військовими комісарами.
Для того щоб військовослужбовцю отримати направлення на ВЛК необхідно написати рапорт на імʼя безпосереднього командира.
Для того щоб військовослужбовцю отримати направлення на ВЛК необхідно написати рапорт на імʼя безпосереднього командира.
В яких закладах проводиться медичний огляд військовослужбовців?
Військовослужбовці оглядаються ВЛК у військових лікувальних закладах за територіальним принципом. Військовослужбовці, крім того, оглядаються ВЛК за місцем лікування, навчання, перебування у відрядженні, за місцем проведення відпустки.
Щодо хворого, який потребує ізоляції, ВЛК приймає постанову про необхідність в проїзді його і супроводжуючих осіб в окремому купе купейного вагона швидкого чи пасажирського потяга. Забезпечення проїзду військовослужбовців проводиться за кошти Міністерства оборони України.
Яке рішення може прийняти військово-лікарська комісія?
Лікар виносить одну з таких постанов:
- придатний до військової служби.
- тимчасово непридатний до військової служби. Потребує лікування (динамічного спостереження).
- підлягає направленню на додаткове медичне обстеження та повторний медичний огляд.
- непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час.
- непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку.
Які проблеми можуть виникнути?
Дуже часто військовослужбовці, які отримали бойове поранення отримують відмову в направлені на ВЛК з різних, часто необʼєктивних причин. В такому випадку необхідно звертатись до військового адвоката, який допоможе отримати направлення на військово-лікарську комісію та супроводить процес медичного огляду. У випадку, якщо висновок медичної комісії є необʼєктивним військовий адвокат допоможе вам оскаржити висновок ВЛК. Також трапляються випадки, коли висновок ВЛК не надають військовослужбовцю. В такому випадку ми допоможемо вам отримати цей вичновок шляхом подачі адвокатського запиту.
Юридична компанія INSEININ профільно займається захистом прав військовослужбовців та допомагає з наступних питань:
Юридична компанія INSEININ профільно займається захистом прав військовослужбовців та допомагає з наступних питань:
- підготовка документів для проходження ВЛК;
- отримання направлення на проходження ВЛК;
- оскарження висновку ВЛК;
- отримання компенсації за поранення;
- отримання направлення на відпустку по лікуванню.
Щоб дізнатись деталі та проконсультуватись з адвокатом, достатньо зателефонувати або відправити висновок ВЛК зі всіма необхідними медичними документами на месенджери +380 93 228 01 24, +380 97 507 06 53 (Телеграм чи Вайбер) або залишайте заявку на сайті https://inseinin.com.ua і ми самі вам зателефонуємо. Компанія працює по всій Україні та займається повним супроводом "під ключ".
Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ