Практика

Виїзд за кордон на підставі супроводу недієздатної особи

Виїзд за кордон на підставі супроводу недієздатної особи
В період дії військового стану перетин кордону чоловіків віком від 18 до 60 років обмежений. Право на виїзд лише мають окремі категорії, у випадках передбачених законом. Так виїхати в період дії військового стану мають право чоловіки, які супроводжують недієздатну особу.

Хто може здійснювати супровід на кордоні

Виїхати за кордон мають право чоловіки, які супроводжують недієздатну особу з інвалідністю. Недієздатною є особа, яка внаслідок стійкого психічного захворювання не усвідомлює значення своїх дій та не може керувати ними. Недієздатність встановлюється лише судом на основі судово-психіатричної експертизи.

Супроводжувати таку особу за кордон може офіційний опікун недієздатної особи. Опікуна призначає також суд за наявності висновку органу опіки та піклування про можливість особи виконувати функції опікуна.
Детальніше стосовно оформлення опікунства та визнання особи недієздатною читати тут.
У випадку, якщо недієздатність особі з інвалідністю опікуна не призначено з будь-яких причин право на супровід на кордоні мають родичі першої та другої лінії спорідненості. Це можуть бути повнолітні батьки, один з подружжя, діти, рідні брати та сестри, баба, дід та онуки.

Вимоги стосовно супроводу недієздатної особи з інвалідністю на кордоні

Обовʼязково виїзд має відбуватись на пункті пропуску у супроводі недієздатної особи. Виїзд без такої особи можливий лише у випадку, якщо така особа вже перебуває за кордоном та перебуває на консульському обліку в країні перебування.

Для виїзду необхідно мати перелік документів, які дають право на перетин кордону; це можуть бути оригінали або нотаріально засвідчені копії.

Важливо, що повернення на територію України повинно відбуватись також у супроводі разом. Порушення цього правила не допускається.

Що робити у випадку відмови в перетині державного кордону?

У випадку наявності документів, які підтверджують право на перетин кордону та виконанні всіх правил виїзду відмова з боку Державної прикордонної служби не допускається. У випадку, якщо вам надали відмову необхідно отримати письмовий варіант із вказаною підставою для відмови у перетині кордону.

Письмовий варіант відмови, у випадку його протиправності можливо оскаржувати до Адміністрації державної прикордонної служби або до суду.

Детальніше стосовно процедури оскарження відмови в перетині кордону читати тут.

Допомога військового адвоката

Адвокати та юристи юридичної компанії INSEININ в період дії військового стану займаться питаннями перетину державного кордону на законних підставах. Якщо у вас залишились питання стосовно перетину кордону на підставі супроводу недієздатної особи з інвалідністю ви можете отримати консультацією у наших спеціалістів.
Також додатково ми супроводжуємо процедури визнання особи недієздатною, встановлення опіки та оскарження відмови в перетині кордону.
У Юридичній компанії INSEININ є команда кваліфікованих адвокатів, які мають значний досвід у сфері перетину державного кордону в період дії військового стану. Наші адвокати забезпечують комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів та надають їм необхідну підтримку на кожному етапі справи.

Для отримання консультації можна звертатись за номерами +380 97 507 06 53 або +380 93 228 01 24 (WhatsApp, Viber, Telegram).

Чи залишайте форму зворотнього звʼязку — ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ