Практика

Звільнення з військової служби за станом здоровʼя

Звільнення з військової служби за станом здоровʼя
Військовослужбовці, які проходять службу по мобілізації або за контрактом мають право на звільнення з військової служби за станом здоровʼя. Проте на практиці виникає багато запитань стосовно документів, які дають право на звільнення, а також процедури та рапорту на звільнення.

Хто має право на звільнення з військової служби за станом здоровʼя?

Звільнитися мають право військовослужбовці, які за станом здоровʼя не можуть проходити військову службу. Тобто для звільнення необхідно отримати висновок військово-лікарської комісії (ВЛК) про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку.
Якщо ви отримали висновок ВЛК про обмежену придатність до військової служби - то права на звільнення ви не маєте, адже в період військового стану можете проходити службу хоч з обмеженнями. Також для звільнення не підходить висновок ВЛК про непридатність з переглядом через 6-12 місяців. Відповідно до даної постанови вас лише можуть відсторонити від проходження військової служби на період непридатності, а після переогляду ВЛК повинна встановити кінцевий висновок про придатність.
Висновок ВЛК в період дії військового стану оформляється у формі Свідоцтва про хворобу.
У разі звільнення військовослужбовців з військової служби постанова про потребу їх у відпустці за станом здоров'я ВЛК не приймається. У разі коли ці особи визнані непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку і в період оформлення звільнення з військової служби не можуть за станом здоров'я виконувати службові обов'язки, ВЛК одночасно з постановою про непридатність приймає постанову про звільнення від виконання службових обов'язків до 30 днів.

Постанови ВЛК щодо військовослужбовців, які визнані непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку або непридатними до військової служби у мирний час, обмежено придатними у воєнний час, повинні бути реалізовані негайно.
Якщо ви маєте значні проблеми зі здоровʼям або поранення, що підтверджується медичними документами - тоді в першу чергу необхідно перевірити чи підпадає таке захворювання під критерії непридатності. Якщо хвороба дає підстави отримання такого висновку необхідно отримати направлення на ВЛК та пройти медичну комісію, яка надасть свій висновок. Детальніше стосовно отримання направлення на ВЛК читайте тут.
Тобто в обовʼязковому порядку для звільнення з військової служби необхідно мати постанову ВЛК у формі Свідоцтва про хворобу (захворювання) про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку.

Рапорт на звільнення з військової служби за станом здоровʼя

Якщо ви отримали висновок ВЛК про непридатність необхідно відразу розпочинати процедуру звільнення з військової служби. Для цього необхідно скласти рапорт на звільнення та долучити всі необхідні документи. В рапорті необхідно зазначити підставу звільнення - “за станом здоровʼя на підставі висновку військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку”. Також обовʼязково необхідно долучити оригінал самого висновку ВЛК про непридатність.
Процедура звільнення в середньому займає 30 днів. За результатами військовослужбовцю вручається Витяг з наказу командира військової частини про звільнення. У випадку, якщо відбувається ігнорування такого рапорту або відмова у його задоволенні необхідно звертатися за оскарженням.

Чим може допомоги військовий адвокат?

Процес звільнення часто супроводжується різними юридичними проблемами у вигляді відмови в направленні на ВЛК, написання рапорту та відмови у звільненні з військової служби. Саме тому юридична компанія INSEININ комплексно займається питанням звільнення з військової служби за станом здоровʼя.
Ми надаємо наступні послуги стосовно звільнення за станом здоровʼя:
  • консультація стосовно хвороб та захворювання, які дають право на звільнення;
  • консультація стосовно отримання висновку ВЛК про непридатність до військової служби;
  • консультація стосовно процедури звільнення за станом здоровʼя;
  • написання рапорта на звільнення за станом здоровʼя;
  • оскарження рішення ВЛК;
  • повний супровід процедури звільнення з військової служби;
  • оскарження відмови у звільненні з військової служби.
Якщо ви бажаєте замовити рапорт на звільнення з військової служби за станом здоровʼя або проконсультуватись з нашим адвокатом, достатньо зателефонувати або відправити повідомлення на месенджери +380 93 228 01 24, +380 97 507 06 53 (Телеграм, Вайбер, Вотс ап) або залишайте заявку на сайті https://inseinin.com.ua і ми самі вам зателефонуємо. Компанія працює по всій Україні та займається повним супроводом справи "під ключ".

Також ви можете РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ